Способи регулювання швидкості
В електровозах з тяговими двигунами послідовного збудження застосовуються два способи регулювання швидкості:
• зміною напруги на затискачах тягових двигунів (швидкість змінюєть
ся прямопропорційно величині напруги);
• зміною магнітного потоку збудження (швидкість змінюється оберне
но пропорційно величині магнітного потоку).
В електровозах постійного струму напругу регулюють вмиканням резисторів послідовно з тяговими електродвигунами і перемиканням тягових двигунів на послідовне, послідовно-паралельне або паралельне сполучення (рис. 4.29). а) __ Л_ б)
Рис. 4.29. Можливі схеми сполучення чотирьох (а), шести (б) і восьми (в) тягових двигунів МІ-М8 на електровозах постійного струму
Пуск електровоза постійного струму починається при послідовному сполученні всіх тягових двигунів і повному вмиканні всіх резисторів. Збільшення швидкості відбувається при поступовому вимиканні резисторів. Коли вони повністю будуть вимкнені, електродвигуни перемикаються з послідовного на послідовно-паралельне сполучення, при цьому в їх електричне коло миттєво знову вводяться всі резистори, які потім поступово вимикаються. Після їх повного виведення послідовно-паралельне сполучення двигунів змінюють на паралельне і в черговий раз миттєво вводяться всі резистори, поступове вимикання яких продовжує регулювання швидкості.
Подальше підвищення швидкості здійснюють послабленням збудження в тягових двигунах шляхом вмикання паралельно до обмотки збудження головних полюсів реостата (шунта).
Швидкість електровоза змінного струму регулюється зміною напруги на затискачах електродвигунів шляхом підключення їх до різних виводів вторинної обмотки трансформатора. За такого способу регулювання зникає необхідність в пускових реостатах і перемиканні двигунів на різні сполучення. На електровозах змінного струму тягові двигуни весь час сполучені поміж собою паралельно. Це поліпшує тягові властивості електровоза і спрощує його електричну схему.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 2051;