Облік придбання основних засобів

Сільськогосподарські підприємства купують основні засоби, які потребують і не потребують монтажу, переважно за рахунок коштів капітальних інвестицій.

Витрати на придбання машин і обладнання, яке не вимагає монтажу, - трактори, комбайни, сільськогосподарські машини, транспортні засоби та ін., а також обладнання, яке вимагає монтажу, але призначене для постійного запасу, обліковують на окремих аналітичних рахунках субрахунка 152 "Придбання (виготовлення) основних засобів". Вартість придбаних основних засобів складається з їх купівельної вартості згідно з рахунками постачальників, витратна транспортування, витрат на консультаційні, інформаційні, посередницькі послуги, витрат на встановлення, монтаж та налагодження, витрат на послуги спеціалі30ваних підприємств та фахівців (інженерів, юристів та інших) і становить їх історичну (первісну) вартість.

Аналітичний облік витрат на придбання основних засобів (крім худоби) ведуть за видами або групами придбаних об'єктів (трактори, комбайни, автомобілі та ін.), а всередині груп - за марками машин у Виробничих звітах за такими статтями: купівельна вартість техніки або обладнання; транспортні витрати; інші витрати (на обкатування машин, вартість палива при доставці машин своїм ходом, оплата праці за доставку і монтаж техніки, оплата послуг спеціалі30ваних підприємств). Ці операції відображають за дебетом субрахунка 152 "Придбання (виготовлення) основних засобів" у кореспонденції з кредитом субрахунків: 631 - на купівельну вартість машин і обладнання (включаючи вартість запасних частин, запасних шин та інструментів); 685 - на вартість послуг сторонніх організацій; 23 - на вартість послуг власного транспорту; 203 - на вартість палива, використаного на обкатку і перегін машин; 661 - на суми нарахованої оплати праці працівникам, зайнятим на доставці, складанні і обкатці машин; 372 - на суми витрат, здійснених підзвітними особами при транспортуванні об'єктів основних засобів до господарства та інших.

Придбання машин та обладнання; транспортних засобів; інструментів, приладів та інвентарю оприбутковують за фактичними витратами відповідно - на дебеті субрахунків 104 "Машини та обладнання", 105 "Транспортні засоби", 106 "Інструменти, прилади та інвентар" і кредиті субрахунка 152 "Придбання (виготовлення) основних засобів".

Обладнання, яке потребує монтажу, тобто яке може бути введене в експлуатацію лише після збирання його частин і прикріплення до фундаменту чи опор, підлоги та інших несучих конструкцій будівель і споруд, оприбутковують спочатку на субрахунок 205 "Будівельні матеріали". При передаванні у монтаж його вартість відносять на субрахунок 152 "Придбання (виготовлення) основних засобів", де обліковують всі витрати, пов'язані з монтажем: оплату праці; відрахування на соціальні заходи; матеріали; послуги автотранспорту та ін. їх обліковують аналогічно витратам на будівництво, що ведеться господарським способом.

Після закінчення монтажу обладнання його оприбутковують до складу основних засобів бухгалтерським записом: дебет субрахунка 104 "Машини та обладнання" і кредит - 152 "Придбання (виготовлення) основних засобів".

Основні засоби підприємства можуть виготовляти у власних ремонтних майстернях. При цьому витрати, пов'язані з їх виготовленням, попередньо облічують за дебетом рахунка 23 "Виробництво", субрахунок "Ремонтні виробництва", а по закінченні робіт їх списують в дебет субрахунка 152. Після складання Акта приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів виготовлені основні засоби оприбутковують до складу основних засобів у дебет субрахунка 106 "Інструменти, прилади та інвентар" з кредита субрахунка 152.








Дата добавления: 2014-12-12; просмотров: 767;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.