Вибір теми
Назва екскурсійної теми повинна конкретизувати її, розкривати зміст екскурсії.
Разом з тим вона повинна викликати інтерес, бути яскравою, такою, що запам'ятовується, а іноді містити елемент реклами. Наприклад, екскурсії на теми: "Пам’ятка природи «Гора Високий камінь», «Історія і таємниці Кам’яного села», «Таємниці та історія Холодного яру”.
Вибір теми залежить від потенційного попиту, конкретного замовлення
.Кожна екскурсія повинна мати свою чітко певну тему. Тема є стрижнем, який об'єднує всі об'єкти і підтеми екскурсії в єдине ціле.
Відбір об'єктів при створенні екскурсії учасники творчої групи ведуть, постійно звіряючи свої матеріали з темою.
Добирається конкретний матеріал, на якому цю тему буде розкрито з найбільшою повнотою і переконливістю.
3. Відбір літератури і складання бібліографії ВАЖЛИВО!!!
ОБОВЯЗКОВО ЗВЕРТАТИ УВАГУ НА ФАХ АВТОРІВ книги!!!
Надзвичайно багато корисних знань по історії свого краю, чи області можна почерпнути з періодичної преси. ВИДАННЯ ГАЗЕТИ ДЕНЬ: Сила м’якого знаку, Україна інкогніто (від них пішла назва та ідеї багатьох передач), Дві Руси.
В ході розробки нової екскурсії складається список книг, брошур, статей, опублікованих в газетах і журналах, які розкривають тему. Перелік літератури розмножується в декількох екземплярах для зручності в роботі групи і тих екскурсоводів, які в майбутньому готуватимуться до проведення екскурсій по даній темі. У переліку називаються автор, назва, рік видання, а також глави, розділи, сторінки.
При великій кількості літературних джерел список може бути роздільний на дві частини: «Основна література» і «Додаткова література». Кожна галузь науки і мистецтва має свою термінологію, без знання якої не можлива підготовка екскурсії на науковій основі. Тому із самого початку варто опанувати основні терміни. Корисно скласти словничокнайбільш уживаних термінів.
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 654;