Основні курорти Карпатського регіону

Області Курорти загальнодержавного значення Курорти місцевого значення
Закарпатська Голубине, Поляна, Синяк, Сойми Шаян
Івано-Франківська - Черче, Яремне, Ворохта, Кваси, Косів,
Львівська Любинь Великий, Немирів, Моршин, Східниця, Трускавець Шкло
Чернівецька - Брусниця

Перспективи розвитку туризму в регіоні

Основна мета розвитку рекреаційно-турисчтичної діяльності в Карпатському регіоні полягає в створенні конкурентоспроможної на світовому ринку сфери рекреаційно-туристичних послуг, спрямованої на максимальне задоволення рекреаційно-туристичних потреб населення України, забезпечення на цій основі комплексного розвитку території і її соціально-економічних інтересів при збереженні екологічної рівноваги.

Значні можливості в Карпатському регіоні має спортивний вид рекреаційно-туристичної діяльності. В першу чергу це стосується гірськолижного, туристичного, мисливського, спелеологічних підвидів. У регіоні виділяють декілька зон гірськолижного спорту. Значення даних зон зростатиме, оскільки Карпати – єдиний регіон України, який має всі можливості для його розвитку. Основними зонами гірськолижного спорту є Славська і Розлуцька у Львівській, Воловецька, Рахівська, Ясінянська у Закарпатській, Ворохтянська в Івано-Франківській областях. До оздоровчих видів рекреаційної діяльності належать купально-пляжний та прогулянковий. Основними природними ресурсами, які забезпечують їх функціонування, є мальовничі ландшафти, наявність водних акваторій, придатних для купання, сприятливі кліматичні умови. Західний регіон має найбагатші мисливські угіддя на Україні. Спортивне полювання можливе практично на всій території Карпат. Середня щільність мисливських видів тварин в 2-5 разів перевищує відповідні показники сусідніх територій. Із створенням відповідних умов дані території можуть стати популярними на міжнародному рівні. В Чернівецькій області відомо ряд великих карстових печер, серед них одна з найбільших у світі "Попелюшка" біля с. Подвірне. Тому тут можна виділити окрему Подвірнянську зону для організації спелеотуризму. Карпатські ріки (Черемош, Прут, Тиса, Латориця, Ріка, Теребля, Уж, Стрий, Дністер) мають сприятливі умови для організації водних видів спорту, в першу чергу сплав на каяках і каное. Для організації альпінізму придатні деякі вершини Чорногори (Шпиці, Ребра, південні схили Говерли та Петроса), окремі скелі в Івано-Франківській, Закарпатській областях, Мармароський кристалічний масив на Закарпатті. Дані території можуть використовуватись для тренувань спортсменів. Для організації спортивного туризму найбільші можливості мають хребти Чорногори та Свидівця. Для розвитку культурно-пізнавального виду рекреаційної діяльності Карпатський регіон має одні з найкращих можливостей. Тут розташовані старовинні міста, в яких зосереджена культурна спадщина європейського рівня (Львів, Жовква, Чернівці, Ужгород, Галич), збереглися численні замки, палаци, монастирі різних епох. Тут народилися і жили представники науки, культури і політики багатьох народів. Все це дає можливість розвивати пізнавальні види рекреації на європейському рівні.

В цілому, формування регіональної політики розвитку туризму зумовлює необхідність оцінки туристського потенціалу Карпатського регіону, визначення туристських цінностей, параметрів та перспектив їх використання. Це в свою чергу вимагає вивчення просторової організації природно-ресурсного та історико-культурного потенціалу і його використання в туристичних цілях. Освоєння природних ресурсів території зумовлюється специфікою їх функціонального призначення. Саме вона і визначає переважаючий профіль рекреаційного використання окремих областей.


 

 









Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 1225;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.