Рекреаційно-туристичний потенціал регіону. Карпатський регіон включає Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку і Львівську області, розташований на крайньому заході України і межує з Польщею

Карпатський регіон включає Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку і Львівську області, розташований на крайньому заході України і межує з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Молдовою. Регіон має площу 56,6 тис. км2, (9,4% території України). Географічне положення його досить вигідне, так як він знаходиться у центрі Європи на перетині транспортних шляхів із Заходу на Схід та з Півночі на Південь.

Щільність населення становить 86 чол./кв.км, що на 20% вища за середньодержавні показники, але досить нерівномірна - в гірських районах вона зменшується до 20 чол. на км2. В міських поселеннях проживає 49,9%, що менше ніж в середньому по Україні. Серед міст одне велике – Львів та декілька середніх - Чернівці, Івано-Франківськ, Ужгород, Дрогобич, Мукачеве та інші. Регіон повністю забезпечений власними трудовими ресурсами, існує навіть їх надлишок.

З огляду на нерівномірне розміщення рекреаційних ресурсів і, насамперед, природно-ресурсної бази, у регіоні виділяють три райони: Прикарпатський і Закарпатський курортно-оздоровчі та Гірсько-Карпатський туристсько-оздоровчий.

Природні умови регіону досить різноманітні. Карпатське пасмо гірських хребтів у формі дуги простягається в напрямі з північного заходу на південний схід і проходить через усі області регіону. Висота гір коливається від 500 до 1500 м. Окремі шпилі (Говерла, Піп Іван) перевищують 2000 м. Вся територія передгірних і гірських районів Карпат розділена долинами гірських річок, притоків великих рік - Тиси, Дністра і Прута - належить до лісолучної природної рослинної смуги, але завдяки особливостям геологічної будови, рельєфу, а головне, різниці в висотах над рівнем моря тут спостерігається велика різноманітність ґрунтових і кліматичних умов, клімат її - континентальний. Континентальність клімату пом'якшується в результаті дії двох факторів: по-перше, переміщення повітряних мас із заходу, а по-друге, особливостями рельєфу - висотою над рівнем моря. З цим пов'язана і різниця в сумах опадів і в температурному режимі. В цілому, територію регіону за кліматом можна поділити на шість вертикальних грунтово-кліматичних полів: Передкарпатське і Закарпатське передгір'я, Закарпатська низина, гірські лісолучні райони, полонинна (субальпійська) та надполонинна (альпійська) частина територій.

Загальна структура основного природно-ресурсного потенціалу регіону представлена в таблиці.

Природно-ресурсний потенціал Карпатського регіону*

Територія Сумарний потенціал, % від сумарного по Україні Потенціал ресурсів, %
мінераль-них водних земель-них лісових фауніс-тичних природ-них рекреа-ційних
Закарпатська область 2,5 3,0 31,5 19,4 17,4 0,1 28,6
Івано-Франківська область 2,2 7,5 33,3 24,1 17,6 0,1 17,4
Львівська область 3,7 22,5 22,7 29,2 11,1 0,2 14,3
Чернівецька область 1,3 5,2 18,3 50,0 12,6 0,2 13,7
Всього по регіону 2,4 9,6 26,5 30,7 14,7 0,2 18,5

 

Основними водними артеріями є ріки Дністер, Прут та інші річки.

В Карпатському регіоні нараховується біля 800 джерел мінеральних вод практично усіх бальнеологічних типів із експлуатаційними запасами 5893,2 м³/добу. Особливу рекреаційну цінність мають лікувальні мінеральні води державного та світового рівня, найбільш інтенсивно використовується мінеральна вода «Нафтуся», сірководневі типу «Мацеста», азотні, метанові і вуглекислі типу «Єсентуки-17», Трускавецьке, Моршинське, Полянське,

Крім відомих родовищ існує багато інших, зокрема в Сколівському, Стрийському, Самбірському районах, які необхідно вводити в дію для використання, але із значним дефіцитом бюджету. Ці родовища залишаються як запаси для пізнішого їх введення в експлуатацію. Майже не використовуються великі запаси лікувальних мінеральних вод Старосамбарського району.

 








Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 1217;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.