Спекулятивні стратегії з опціонами.
Стратегії спекуляції із застосуванням опціонів поділяються на прості та складні. Прості стратегії - це придбання або продаж опціонів одного типу на основі майбутніх цін базового активу.
Складні стратегії поєднують операції з самими опціонами, комбінації опціонів з основними активами або ф'ючерсними контрактами. Виділяють хеджеві та спекулятивні складні стратегії.Детальніше розглянемо саме спекулятивні стратегії.
Є чотири види стратегій, які відрізняються між собою кількістю операцій з різними опціонними контрактами. Стратегії, розраховані на зростання цін, називають стратегіями "биків".Стратегія "бика" - це придбання опціону на купівлю - довгий "кол" - і реалізація опціону на продаж - короткий "пут".
Стратегії "ведмедя"будуються на прогнозі зниження цін. Ці стратегії комбінують продаж опціону на купівлю — короткий "кол" - та відповідно придбання опціону на продаж - довгий "пут".
До складних опціонних стратегій належать також опціонний спред, спред "метелик", календарний, вертикальний та горизонтальний спреди.
Опціонний спред(option spread) — це комбінація двох опціонних позицій (довгої і короткої), що дозволяє обмежити прибутки і збитки, відповідно зменшувати ризик та точніше враховувати ціновий прогноз. Є декілька варіантів комбінацій опціонних контрактів, кожний з яких грунтується на основі прогнозу майбутнього руху цін. Опціонні спреди поділяються на цінові, календарні, горизонтальні та вертикальні спреди.
Ціновий спред(price spread) також називається вертикальним спредом(vertical spread). Він полягає в одночасній купівлі та продажі двох аналогічних за типами та термінами опціонів з різною ціною виконання. Якщо прогнозується підвищення цін, спекулянт купує опціон "кол" з нижчою ціною виконання і продає такий же "кол", але з вищою ціною виконання. З опціонами "пут" навпаки: продається опціон "пут" з нижчою ціною виконання і купується такий же "пут", але з вищою ціною виконання. Така стратегія називається стратегією "бика".
Календарний/часовий(time spread), що також називається горизонтальним спредом(horizontal spread), полягає в одночасному придбанні та продажі двох аналогічних за типами опціонів з різними термінами виконання.
Опціонна стратегія, яка дозволяє отримати прибуток при стабільних цінах, називається спред "метелик"(butterfly spread). Цю назву спричинила специфічна форма графіка прибутків та збитків. Ця стратегія поєднує спред "бика" із "ведмежим" спредом.
Щодо календарного спреду, то виділяють прямий календарний,що ґрунтується на прогнозі стабільності майбутньої спотової ціни, та зворотний календарний,який базується на прогнозі значних коливань ф'ючерсної ціни. Виконуючи календарний спред, інвестор обирає сприятливі страйкові ціни і будує спред, використовуючи дві дати виконання в такій комбінації, яка дає найвищий прибуток. У більшості календарних спредів продається опціон з близькими строками виконання і купується опціон з віддаленою датою виконання. Майже всі календарні спреди мають початкові витрати, оскільки премії опціонів з віддаленими строками виконання більші за розміром, ніж премії опціонів з близькими строками виконання. З часом, спред між двома преміями збільшується, що дозволяє інвесторові викупити проданий опціон значно дешевше і продати куплений опціон дещо дорожче від його купівельної ціни. Календарний спред будується на простій залежності цін опціонів від термінів їх виконання. Опціон з близькою датою виконання з її наближенням втрачає вартість набагато швидше, ніж опціон, до моменту виконання якого є ще декілька місяців.
При нестабільності цін на ф'ючерсних ринках використовуються так звані стелажні стратегії: стредл (stredle); стреп (strap); стріп (strip). При кожній із таких стратегій спекулянт виграє за умови зниження або підвищення цін і програє, якщо його прогноз не справдився і ціни на ринку не змінилися.
Стріп - це опціонна стратегія, яка полягає в придбанні двох опціонів "пут" і одного опціону "кол". Стріп використовується, коли за прогнозом спекулянта більш імовірне зниження цін на спотовому ринку.
Якщо опціон "кол" придбано за страйковою ціною вищою, ніж ціна придбання опціону "пут", операція називається стренгл(strangle). При цьому покупець подвійного опціону виграє від зростання нестабільності ринку, а продавець - від підвищення його стабільності. Іншими варіантами такої стратегії є купівля опціону одного типу і продаж іншого. Таких комбінацій може бути дві: купівля "кол" і продаж "пут", і навпаки.
Дата добавления: 2014-12-05; просмотров: 1908;