Семінарське заняття №6.
Тема: .Основи сімейного права України.
Мета: проаналізувати сімейно-правові нормативні акти, які регулюють особисті немайнові та пов‘язані з ними майнові відносини, що виникають зі шлюбу, споріднення, усиновлення та взяття дітей на виховання.
План семінарського заняття:
Теоретична частина:
1. Поняття, предмет, джерела сімейного законодавства України.
2. Порядок укладання шлюбу та створення сім‘ї за сімейним правом України.
3. Взаємні права та обов‘язки батьків і дітей за сімейним правом України.
4. Порядок усиновлення (удочеріння) за сімейним правом України.
5. Поняття та зміст патронату.
6. Поняття та зміст опіки (піклування).
Рекомендована література: 1,2,8,9,10,12,14-18,20.
Практична робота:
1. Громадянин Парамонов та громадянка Мілонова звернулися до РАГСу з проханням зареєструвати їх шлюб. Прийнявши заяву, співробітники РАГСу призначили строк реєстрації шлюбу через місяць після подання заяви. Але молоді не погодилися з цим. Вони пояснили, що багато років знають один одного, тому для них додаткові роздуми не потрібні, до того ж Парамонов – геолог, через кілька днів повинен виїжджати в експедицію на весь польовий сезон – більше ніж півроку. Чи можна вирішити цю проблему?
2. Громадяни Марунич та Юрчук прийняли рішення про розлучення та звернулися до суду. Неповнолітній син за спільним рішенням мав залишатися з матір’ю Маруни, але виникла суперечка щодо розподілу майна. Чоловік Юрчук зазначив, що він протягом усього періоду перебування у шлюбі працював на двох роботах, отримуючи досить великі гроші, саме за них було придбано сучасну апаратуру, збудовано дачу. У той же час дружина Марунич тривалий час не працювала, була домогосподаркою. У зв’язку з цим Юрчук вимагав виділити дружині 1/3 майна, а інші 2/3 залишити за ним. Яким має бути рішення суду?
3. Після розлучення громадянки Терещенко зі своїм колишнім чоловіком Равіловим у них виник конфлікт. Равілов вимагав, щоб колишня дружина змінила своє прізвище на дошлюбне, але Терещенко не погоджувалася. Конфлікт затягнувся і набув нової сили через два роки, коли Терещенко взяла новий шлюб і вирішила змінити прізвище сина, що жив з нею, на прізвище нового чоловіка, яке взяла з собі й вона. Але Равілов не дав згоди на це. Як вирішити цей конфлікт?
Індивідуальна робота студентів:
Реферативні доповіді
1. Зміст та порядок укладання шлюбу в Україні.
2. Зміст та порядок укладання шлюбного договору (контракту) в Україні.
Питання для самоконтролю:
1. Характеристика сімейного права України.
2. Поняття шлюбу та сім‘ї. Умови укладання шлюбу.
3. Поняття шлюбного договору у сімейному праві.
4. Порядок припинення шлюбу та визнання його недійсним.
5. Визначення та характеристика наступних понять: усиновлення (удочеріння), патронат, опіка, піклування.
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 807;