Семінарське заняття №8.
Тема: .Основи кримінального права України.
Мета: ознайомити студентів з основними нормативно-правовими актами, які регулюють кримінально-правові відносини в Україні, засвоїти основні поняття кримінального законодавства.
План семінарського заняття:
Теоретична частина:
1. Поняття, предмет та джерела кримінального законодавства України.
2. Поняття та ознаки злочину у кримінальному праві.
3. Класифікація злочинів за ступенем тяжкості наслідків.
4. Види злочинів за об‘єктом посягання, суб‘єктом, мотивом вчинення.
5. Мета і види кримінального покарання, класифікація покарань.
6. Поняття та підстави звільнення від відбування покарання.
7. Поняття та зміст амністії і помилування.
Рекомендована література: 2,9-12,14,15,17,18,20.
Практична робота:
1. Обліковець колгоспу Бісенова, повертаючись з водієм Калієвим з контори колгоспу, де вона отримувала гроші на видачу заробітної плати членам бригади, виявила, що касир Пшик видала їй зайвих 1800 гривень. Про це вона повідомила Калієва. За пропозицією останнього вони вирішили 1000 грн. привласнити, а решту повернути колгоспу. З цією метою Бісенова передала 1000 грн. Калієву, щоб той їх сховав. Визначте форму співучасті. Дайте оцінку учасникам злочин.
2. Робітник радгоспу Лосарєв, дізнавшись про те, що в сейфі бухгалтерії радгоспу є значна сума грошей, вирішив їх викрасти, розбивши шибку у вікні, він проник туди і з допомогою принесеного ломика намагався зламати замок сейфа. Проте йому вдалось лише відігнути лівий кут верхньої частини дверцят. Зрозумівши, що. відкрити сейф не вдасться, Лосарєв пішов додому. В касі сейфа було 270 тис. крб. Як кваліфікувати дії Лосарсва? Варіант ІІ. Лосареву вдалось відкрити сейф, але він виявився порожнім, оскільки касир Наумова забрала гроші додому, побоюючись, що їх можуть викрасти. Як кваліфікувати дії Лосарєва?
3. Для того, щоб позбутися дружини ї дочки, Гриб виготовив вибуховий пристрій з годинниковим механізмом, поклав його в ящик з продуктами, котрий ті брали з собою в Москву для родичів, І здав разом з іншими речами у вантажний відсік літака, яким дружина і дочка мали летіти з Києва до родичів. На борту літака було 168 пасажирів і вісім членів екіпажу. Пристрій мав спрацювати в той час, коли літак буде в повітрі. Проте оскільки а аеропорту вантажники необережно, грубо кидали речі, у вибуховому пристрої було порушено електроконтакт і він не спрацював. Як кваліфікувати дії Гриба?
4. Зарубін вкрав на фабриці два рулони тканини, перекинув її через огорожу і сховав біля залізничної колії у кюветі. Потім він пішов додому, запропонував своєму сусіду Сватикову допомогти йому перевезти тканину додому. Той взяв санчата і разом із Зарубіним пішов по тканину. По дорозі вони зустріли Іванова і запропонували приєднатись до них. Під час перевезення тканини всі троє були затримані воєнізованого охороною фабрики. Як слід вирішити справу:
Індивідуальна робота студентів:
Реферативні доповіді
1. Поняття необхідної оборони у кримінальному праві.
2. Поняття та наслідки судимості особи за кримінальним правом України.
3. Поняття співучасті у кримінальному праві.
4. Поняття та зміст основних покарань у кримінальному праві.
5. Поняття та зміст додаткових покарань у кримінальному праві.
6. Характеристика Загальної частини кримінального права України.
7. Характеристика Особливої частини кримінального права України.
Питання для самоконтролю:
1. Характеристика кримінального права України.
2. Злочин та його знаки і види у кримінальному праві України.
3. Класифікація злочинів за ступенем тяжкості наслідків у кримінальному праві України.
4. Мета і види кримінального покарання, класифікація покарань.
5. Поняття та підстави звільнення від відбування покарання.
6. Поняття та зміст амністії і помилування.
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 1065;