Заняття 2. Ствольно-затворна група Д-30.

1. Час: 4 години

2. Місце:клас

3. Метод:групове заняття зі взводом

 

Учбовіпитання:

1.Призначення та будова ствола.

2.Призначення та загальна будова затвору.

3.Заходи безпеки при експлуатації гаубиці.

 

Матеріальнезабезпечення:

Плакати: ствольно-затворна група Д-30, загальний вид Д-30, дія механізмів затвору, клин Д-30. Механізми затвору - макет, учбова 122 мм гаубиця Д-ЗО.Діаф. № 18.;

 

План проведення заняття:

Вступна частина - до 5 хв.

Основна частина - до 230 хв.

Заключна частина - до 5 хв.

Література

122 мм гаубица Д-30 (2А18).

Техническое описание и инструкция по эксплуатации. Часть 1. Устройство и эксплуатация. Альбом рисунков. Воениздат. Москва, 1980г.

 

Учбове питання №1 Призначення та будова ствола

 

Ствол призначений для спрямування снаряда, надання йому необхідної початкової швидкості й обертального руху забезпечуючого постійність його під час польоту.

Ствол складається з:

-труби;

-дулового гальма;

-шворневої балки;

-передньої обойми;

-задньої обойми;

-муфти.

 

Рис. 1 Ствол

Труба Казенна частина труби закінчується буртом з шпоночным пазом. На бурт надягається казенник, що від провороту кріпиться шпонкою та від осьового зсуву муфтою. Камора має гладку поверхню, у ній поміщаються гільза з зарядом і запояскова частина снаряда. Камора з'єднується з нарізною частиною конічним схилом, у який упирається при заряджанні пасок снаряда. Канал труби має нарізну частину і камору. Нарізна частина має 36 нарізів прогресивної круткості (на початку 3 57', наприкінці 7 10')
Дулове гальмо служить для поглинання частини енергії відкату. З боків дулового гальма є по шість вікон, через які при пострілі проходять порохові гази. Ефективність дулового гальма приблизно 50,0 % На гаубицях іншого варіанту встановлене двохкамерне лите дулове гальмо. Дулове гальмо з'єднується з трубою за допомогою гайки і двох розрізних чопів. Для стопорения від провороту воно утримується шпонкою, що входить у пази дулового гальма і труби. На передньому зрізі дулового гальма нанесено чотири взаємно перпендикулярні ризки для встановлення нитки перекриття при перевірці принципових пристосуваннь. Знизу до дулового гальма кріпиться болтами шворнева балка
Передня і задня обойми являють собою сталеві виливки циліндричної форми. Від проворота обойми на трубі кріпляться штифтами. З зовнішньої сторони обойми мають припливи з пазами. У пази вставляются по два з'ємних латунних вкладиша і закріплюються болтами. Вкладишами обойм ствол спирається на направляючі полозки колиски.   На трубі обойми кріпляться привареними гайками. На задній обоймі приварено упор, що служить для переміщення повзунка покажчика довжини відкату
Шворнева балка служить для з'єднання гаубиці з тягачем при транспортуванні Шворнева балка має похідне і бойове положення Уздовж балки приварені два поручня.
Муфта   призначена для скріплення труби з казенником. Вона уявляє собою порожнистий циліндр, зовні якого є різьблення. Надягнута на трубу муфта ввинчується в казенник до упора в бурт труби. Муфта закріплюється стопором, встановленим у пазу казенника.

 

Учбове питання №2 Призначення та загальна будова затвору

 

 

Затвором називається прилад, необхідний для надійного запирання каналу ствола при пострілі, для здійснення пострілу й для екстракції гільзи після пострілу або осічки.

Затвори класифікуються:

- по ступені автоматизації автоматичні всі дії для виробництва пострілу йдуть за рахунок енергії порохових газів або енергії ззовні. Автоматичні затвори застосовуються в гарматах з високою скорострільністю.
напівавтоматичні Якщо у затвора частина операцій по виробництву пострілу здійснюється вручну, а частина автоматично. Цей тип затвору отримав найбільше розповсюдження у сучасній зброї (Д-30, Д-20, М-99 и др.).
неавтоматичні у яких всі операції по виробництву пострілу здійснюються вручну. Такі затвори звичайно застосовують в орудіях великого калібру, скорострільність яких невисока.
- по типу замикаючої деталі клинові Затвори, у яких основною замикаючою ланкою служить клин, з вертикальним та горизонтальним переміщенням клина в казеннику.
поршневі Затвори, з основною замикаючою ланкою - поршнем
- за способом обтюрації порохових газів гільзової.
безгільзової обтюрації

 

Затвор призначається:

- для запирання каналу ствола;

- для виробництва пострілу;

- для викидання стріляних або витягу заряджених. гільз у випадку кількаразової осічки ;

- для здійснення повторного взведення ударника (без відкривання клина) у випадку осічки;

- для запобігання від здійснення пострілу при не цілком закритому затворі;

- для утримання снаряда в каморі ствола під час заряджання при більших кутах піднесення.

Затвор складається із замикаючого, ударного, викидаючого, запобіжного й утримуючого механізмів, а також механізмів повторного взведення й напівавтоматики.

 

 

 

Учбове питання №3 Заходи безпеки при експлуатації гаубиці.

 

При роботі з гаубицею необхідно строго додержуватися таких вимог по мірах безпеки:








Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 2081;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.