ФОРМИ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ
Поточний контроль знань та умінь студентів проводиться на семінарських заняттях.
Семінарське заняття - це форма організації навчання, яка розвиває логічне мислення, спонтанне мовлення, сприяє глибокому засвоєнню фундаментальних знань, формуванню переконань, виробленню у студентів активних життєвих позицій.
Семінарські заняття з навчальної дисципліни "Правознавство" надають можливість студентам глибоко засвоювати найбільш важливі та складні питання; розвивати у них навички до викладення власної точки зору з того чи іншого питання, а також логічно за певними критеріями визначати політико-правові аспекти.
Головним завданням семінарських занять є надання допомоги студентам у самостійному вивченні навчального курсу.
Семінарське заняття проводиться після лекції по всьому курсу або ж після проведення певної частини лекційних занять. Успіх проведення семінарів багато в чому залежить від правильності складання плану та завдань, від їх кількості і рівня складності. З планом семінарських занять і списком рекомендованої літератури студенти повинні ознайомлюватись за 7-10 днів до такого заняття.
Семінарське заняття може мати приблизну структуру:
А. Організаційна частина - ознайомлення студентів з темою семінару і його планом.
Б. Навчально-дискусійна частина - дискусія на визначену тему за відомим планом:
- виступи доповідачів і їх опонентів;
- робота зі студентами, що не взяли участь у дискусії, але готові до репродуктивних відповідей на питання.
По кожному дискусійному питанню викладачу необхідно робити висновок, узагальнення, поступово привчаючи до цього студентів.
Оцінка роботи студента на семінарському занятті складає від 1 до 3 балів.
В. Розв’язування практичних завдань – ряд завдань зазначені у плані кожного семінарського заняття і передбачають попередню підготовку студентів, наведення аргументів на користь того чи іншого рішення завдання.
Розв’язок практичного завдання повинен бути обов’язково виконаний письмово у зошиті. Відсутність письмово завдання у зошиті дає підставу викладачу знизити оцінку студенту за відвідування.
Оцінка роботи студента за участь у розв’язку практичного завдання складає від 1 до 3 балів.
Г. Вирішення тестових завдань
Вимоги до тестових запитань полягають у виборі лише одного правильного варіанта відповіді з наведених чотирьох варіантів. Як правило, тестове завдання складається із 10 запитань і оцінюється наступним чином:
Кількість правильних відповідей | Кількість балів |
10-9 | |
8-7 | |
6-4 | |
3-0 |
Д. Написання юридичного диктанту.
Написання юридичного диктанту передбачає наведення повного визначення або тлумачення того чи іншого юридичного поняття. Як, правило, юридичний диктант складається з 3-5 визначень і оцінюється від 1-5 балів.
Ж. Заключна частина - мотивована оцінка роботи студентів, що брали участь у проведенні семінарського заняття.
Модульний контроль. Даний вид контролю проводиться 2 рази після вивчення, відповідно, кожного зі змістовних модулів. Контроль включає в себе 2 теоретичних запитання з відповідної частини курсу, який полягають у наведенні того чи іншого юридичного поняття, а також розкриття теоретичних засад тих положень, які зазначені у питанні. Оцінюється від 1 до 10 балів, відповідно кожне питання – від 1 до 5 балів.
Приклад.
1. Розкрийте сутність понять „форми державного устрою”, «державно-правовий режим».
2. Охарактеризуйте трудове право України: поняття, предмет та джерела.
Підсумковий модульний контроль здійснюється шляхом проведення заліку (ПМК). Даний вид контролю представляє собою написання письмової роботи і складається з 3 завдань: 2 – теоретичних та одного практичного. Вимоги до виконання теоретичних та практичних завдань тотожні до вимог, які були наведені раніше. Підсумковий модульний контроль оцінюється в межах від 1 до 15 балів (кожне питання оцінюється по 5 балів).
Приклад.
1. Зазначте поняття держави, розтлумачте її ознаки та теорії походження.
2. Охарактеризуйте сімейне право України: поняття, предмет, джерела.
3. Референдуми в Україні: поняття, види, порядок їх проведення. Зазначте, з яких питань неможливе проведення референдумів. Як часто можна проводити референдуми в Україні?
Екзамен здійснюється шляхом проведення письмової роботи. Даний вид контролю передбачає ряд наступних завдань: 2 теоретичних питань, тестового завдання і практичного завдання. Вимоги до виконання теоретичних та практичних завдань тотожні до вимог, які були наведені раніше. Підсумковий модульний контроль оцінюється в межах від 1 до 35 балів (визначення теоретичного поняття – 10 балів, розкриття теоретичного питання – 10 балів, практичне завдання 10 балів, а тестове завдання – у 5 балів).
Приклад.
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № _1____
1. Дайте визначення поняттю „держава”. |
2. Зазначте поняття держави, розтлумачте її ознаки та теорії походження. |
3. Сутність патріархальної теорії походження держави полягає в тому, що держава: 1) походить від Бога; 2) виникає у процесі історичного розвитку родини; 3) елементи насильства супроводжують виникнення держави. |
4. Визначте, які структурні елементи правової норми наведені у статті закону (гіпотеза, диспозиція, санкція): „Давання хабара карається штрафом від двохсот до п‘ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п‘яти років (ст. 369 Кримінального кодексу України)” |
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 1088;