Особливості методу об’єктного проектування

 

При об’єктному проектуванні всі об’єкти розбиваються на класи залежно від їх особливостей: відношення до матеріального виробництва, структури управління, типу й характеру виробництва тощо.

Потім для кожного класу створюється типова ІС, яка без значних змін впроваджується на всіх об’єктах відповідного класу.

Однак кожний об’єкт має свої специфічні особливості, зумовлені рядом об’єктивних і суб’єктивних факторів, які неможливо врахувати при первинній класифікації об’єкта.

Тому найчастіше створюється проект ІС для базового еталонного об’єкта, де здійснюються заходи з поліпшення документообігу, організаційної та функціональної структури, системи класифікації й кодування інформації, методик розрахунку економічних показників тощо. Економічні інформаційні системи інших об’єктів приводяться у відповідність до систем еталонного об’єкта. Для еталонного об’єкта, а потім для інших об’єктів розробляється і впроваджується проект ІС.

Основною сферою застосування цього методу стали непромислові об’єкти: банки, склади, торгівля, медицина і т. ін., тобто ті об’єкти, де організація інформаційного середовища типова і постійна.

 

12.6. Характеристика АСУ «Сігма»

 

Як приклад наведемо адаптивну АСУ «Сігма», розроблену в кінці 70-х років. Вона орієнтована на промислові підприємства з дискретним характером виробництва. До її складу входять такі компоненти (рис. 12.1).

 

 

Рис. 12.1. Схема інформаційної взаємодії компонента АСУ «Сігма»

 

Компонент «Виробництво» головний і впроваджується першим. Інші впроваджуються в міру потреби. Кожний компонент містить спеціальні засоби, які дають змогу використовувати його автономно, коли «компонент – постачальник» інформації ще не впроваджено.

Нормативно-довідкова база створюється на основі конструкторсько-технологічної докуметації, починаючи з виробничих дільниць.

У базі даних є три головних масиви:

1) основного виробництва – містить необхідні нормативні, облікові та планові дані про кожний предмет виробництва;

2) матеріальних ресурсів;

3) трудових ресурсів.

У складі типового проекту є спеціальний апарат параметричного налагодження і засоби перегенерації програмного забезпечення системи. Адаптивність передбачає можливості модифікації вхідних і вихідних повідомлень, структур масивів, а також розширення бази даних. Налагодження виконується згідно з параметричним описом об’єкта управління – картою підприємства, яка містить три документи:

параметри підприємства;

параметри конфігурації ЕОМ;

параметри цехів.

Контрольні запитання

1. Дати характеристику елементного підходу до створення інфор­маційної системи.

2. Дати характеристику компонентної технології створення інфор­маційної системи.

3. Дати характеристику методу об’єктного проектування інфор­маційної системи.

4. Які ви знаєте принципи прив’язки ППП?

5. Які ви знаєте шляхи прив’язки ППП?

6. Які особливості структури АСУ «Сігма»?

 

 








Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 731;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.