ТЕСТУВАННЯ КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ
Стрибковий тест В. Н. Філіповича, В. І. Малинака. Тест грунтується на порівнянні виконання стрибка вгору в простих і ускладнених умовах.
Обладнання. Прилад для вимірювання стрибка вгору з обмеженою площею опори (ширина — 10 см, висота 50 см).
Опис проведення тестування. Спочатку визначається висота стрибка вгору за допомогою приладу В. М. Абалакова, виконаний у звичайних умовах (на підлозі — у спортивному залі або на землі — в умовах тестування на стадіоні). Потім вимірюється результат стрибка вгору з підставки. Виконання останнього стрибка ускладнене у зв'язку з необхідністю збереження рівноваги при приземленні.
Результатом тестування є визначення коефіцієнта за різницею стрибка у простих і ускладнених умовах. Чим меншим буде коефіцієнт, тим слід вважати кращим прояв координаційних здібностей досліджуваного.
Загальні вказівки і зауваження. Дається по три спроби для визначення кращого стрибка, виконаних у простих і ускладнених умовах. Точність вимірювання до 0,5 см. При втраті рівноваги у стрибках на підставці спроба не зараховується.
Біговий тест В. І. Філіповича, В. І. Малинака. Тест грунтується на порівнянні виконання бігу в простих і ускладнених умовах.
Обладнання. Дві стійки, секундомір.
Опис проведення тестування. Тест складається із двох частин. Спочатку досліджуваний виконує біг на 30 м з високого старту. Потім, також з високого старту пробігає ту ж дистанцію але розділену на три рівні відрізки (виконує так званий «човниковий біг»). Човниковий біг проходить між двома стійками, розставленими на віддалі 10 м один від одного і не суміщених на одній прямій (відстань 2 м).
Результатом тестування є визначення коефіцієнта виконання бігу в складних і простих умовах (від більшого результату віднімається менший). Успішність виконання тесту оцінюється за мінімальною різницею виконання бігу в ускладнених і простих умовах.
Загальні вказівки і зауваження. Перед тестуванням виконується розминка. Біг по прямій і човниковий біг проводиться по два рази. Зараховується краща спроба. Результат вимірюється з точністю 0,1 сек.
Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1439;