Статична рівновага за методикою Є. Я. Бондаревського(мал. 16).
Обладнання. Секундомір.
Опис проведення тестування. Досліджуваному пропонують прийняти стійке положення (мал. 16) на одній нозі. Друга нога зігнута, а її п'ятка торкається колінного суглоба опорної ноги, руки на поясі, голова прямо. Необхідно утримати це положення як можна довше. Реєстрація часу на секундомірі починається після прийнятого стійкого положення, а припиняється у момент втрати рівноваги.
Результатом тестування є визначення часу утримання статичної пози.
Загальні вказівки і зауваження. Виконання тесту може проводитись із заплющеними і відкритими очима. Невеликі коливання тулуба не вважаються втратою рівноваги. Відлік часу виконується з точністю 0,1 сек. Утримання статичної пози проводиться на правій і лівій нозі. Кращий результат записується у протокол.
Динамічна рівновага на гімнастичній лаві(мал. 17).Обладнання. 1 гімнастична лавка (довжина 4 м, ширина вузької сторони лавки 10 см), секундомір, 1 набивний м'яч вагою 2 кг.
Опис проведення тестування. На відстані 1,5 м від стартової лінії ставиться гімнастична лавка вузькою стороною угору. На протилежному кінці лавки — набивний м'яч (2 кг). Учень пальцями лівої руки під правою рукою береться за праве вухо на долоні правої (витягнутої) руки м'яч. За командою «Марш!» школяр біжить по вузькій поверхні лавки до набивного м'яча, зіштовхує його стопою, повертається і біжить у зворотньому напрямку.
Результатом тестування є визначення часу пробігання (в сек.) від лінії старту і у зворотньому напрямку.
Загальні вказівки і зауваження. Вправу не зараховують, якщо учень змінює положення тіла або падає більше 3 разів. За одне торкання землі — 1 штрафна секунда. На місці, де відбулося торкання, учень повинен знову стати на лавку і продовжити вправу. Після пояснення, демонстрації і попередніх спроб виконується одна залікова спроба.
Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1319;