ТЕСТУВАННЯ ШВИДКІСНО-СИЛОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ

Розвиток швидкісно-силових здібностей людини визначається за показни­ками стрибкових і метальних тестів.

Стрибок угору з місця. Обладнання. Висота підскоку вгору визначається з допомогою приладу(мал. 12) конструкції В. М. Абалакова. Він сконструйований як пружинний затискач і прикріпляється до підлоги або землі. Через щілину за­тискача пропускають звичайну сантиметрову стрічку, на верхньому кінці якої є петля із пересувним замком. Останній дозволяє при вимірю­ваннях за рахунок регулювання довжини петлі встановлювати сантиметрову стрічку на нульову відмітку незалежно від росту того, кого досліджують.

Опис проведення тестування. Школяр стає так, щоб затис­кач перебував між злегка розставленими ногами. У петлю приладу просовується одна нога, верх петлі накладається на проти­лежне плече досліджуваного. Сантиметрова стрічка з допомо­гою рухливого замка встановлюється на нульову відмітку. До­сліджуваний отримує завдання зробити максимальний стрибок угору з обов'язковим приземленням на місці поштовху. Резуль­тати (в см) стрибка оцінюють при допомозі затискача.

Результатом тестування є визначення висоти стрибка вгору в сантиметрах у кращій із двох спроб.

Загальні вказівки і зауваження. Не дозволяється під час підго­товки приладу згинати ноги. Спроба не зараховується, якщо досліджуваний стрибнув угору вперед.

Кидок набивного м'яча. Обладнання. Набивний м'яч вагою 1 кг. Накреслена лінія, від якої виконується вимірювання даль­ності польоту м'яча. Рулетка.

Опис проведення тестування. Кидок набивного м'яча вико­нується обома руками із-за голови з вихідного положення си­дячи на підлозі (на гімнастичному маті) ноги нарізно, лінія за спиною. Для контролю траєкторії м'яча (від чого значною мірою залежить результат) натягують шнур або встановлюють інші перешкоди на постійній висоті.

Результатом тестування є дальність польоту набивного м'яча, яка вимірюється рулеткою в метрах і сантиметрах.

Загальні вказівки і зауваження. Учням пропонується виконати підряд шість кидків, в протокол дослідження записується кращий результат.

Кидки ядра. Обладнання. Ядра вагою 5, 6, 7,257 кг (юнаки) і 2, 3, 4 кг (дівчата). Намальована лінія, від якої починається вимірювання дальності польоту ядра. Тест можна проводити в секторі для штовхання ядра.

Опис проведення тестування. Кидки ядра можуть проводитись із різних положень: назад через голову, знизу вперед, вперед від грудей, збоку правою і лівою рукою. Піддослідний стає біля лінії, не перетинаючи її, і виконує відповідний кидок ядра.

Результатом тестування є дальність польоту ядра, яка вимірюється рулеткою в метрах і сантиметрах.

Загальні вказівки і зауваження. Виконується підряд шість кидків ядра. Кращий результат заноситься до протоколу. Після кидка можна переходити лінію, яка визначає вихідне положен­ня того, кого тестують.

 








Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1674;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.