Макроекономічна рівновага у відкритій економіці

Проблеми макроекономічної рівноваги займають центральне місце в економічній теорії з часів Великої економічної депресії 1929-1933 рр.. Дж. М. Кейнсякпріоритетноїціліекономічноїполітикивисувавдосягнення "повноїзайнятості". Монетаристи основною метою економічної політики вважали забезпечення економічного зростання при відсутності інфляції.

Цілком очевидно, що у відкритій економіці метою макроекономічної політики має бути одночасне досягнення як внутрішнього, так і зовнішньої рівноваги Під внутрішньою рівновагою, як правило, мається на увазі стан "повної зайнятості, або рівність сукупного попиту та сукупної пропозиції на рівні потенційного випуску, при мінімально допустимому рівні інфляції. Зовнішнє рівновага може означати підтримку збалансованого платіжного балансу офіційних розрахунків, визначеного рівня іноземних валютних резервів.

Модель IS-LM

Mодель IS-LM (інвестиції (I), збереження (S), (попит на гроші (L), гроші (M)) — макроекономічна модель, яка описує загальну макроекономічну рівновагу, яка утворюється шляхом комбінації моделей рівноваги на товарному (крива IS) і грошовому (крива LM) ринках. Модель була розроблена англійським економістом Джоном Хіксом і Елвіном Хансеном:

1) рівень ставок проценту;

2) зростання національного доходу.

На величину ставок процента впливають:

1) пропозиція грошей;

2) попит на гроші.

Крива IS описує взаємозв'язок між доходом (Y) і процентною ставкою (i) при дотриманні рівноваги на товарному ринку. Рівняння кривої IS в загальному вигляді може бути представлений таким чином.

IS: Y= С (Y, T)+I i+G+NX(Y, RER),

Крива IS має від'ємний нахил, оскільки збільшення процентної ставки зменшує інвестиції і веде до зниження рівня доходу.

Рівняння кривої LM виглядає наступним чином:

LM: M/P =L(i,Y)

де М - пропозиція грошей, контрольоване Центральним банком, Р - рівень цін, і,отже, M / P - реальна пропозиція грошей; L - попит на гроші як функція від процентної ставки i і доходу Y.

Крива LM має позитивний нахил. оскільки процентна ставка і рівень доходу мають протилежний вплив на попит на гроші.








Дата добавления: 2014-12-21; просмотров: 1180;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.