СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

„МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО”

Змістовний модуль Кількість годин
Лекції Практичні заняття Сам.роб. Всього
Модуль 1
Вступ до дисципліни «Міжнародне приватне право».
Правовідносини у міжнародному приватному праві.
Суб’єкти міжнародного приватного права.
Модуль 2
Представництво, позовна давність і захист суб’єктивних прав.
Право власності.
Договір у міжнародному приватному праві.
Договір міжнародної купівлі-продажу товарів.
Договори міжнародних перевезень вантажу.
Модуль 3
Зобов’язання із заподіяння шкоди.
Основи міжнародного цивільного процесу.
Всього
Форма модульного контролю - іспит

Навчальна програма

 

Тема 1. Вступ до дисципліни "Міжнародне приватне право "

Сфера дії міжнародного приватного права, його роль в організації міжнародних економічних, наукових i культурних зв'язків держав. Предмет міжнародного приватного права, його місце в правовій системі України. Цивільні правовідносини міжнародного характеру. Поняття i види іноземного елемента у цивільно-правових відносинах. Методи правового регулювання у міжнародному приватному праві. Визначання права, що застосовується на підставі колізійних норм. Вибір застосовуваного права сторонами правовідносин. Метод регулювання за допомогою уніфікованих матеріально-правових норм. Принципи i функції міжнародного приватного права як галузі права та навчальної дисципліни "Міжнародне приватне право". Джерела Міжнародного приватного права. Законодавство України з питань міжнародного приватного права. Міжнародний договір у системі джерел міжнародного приватного права. Співвідношення міжнародного договору i внутрішнього закону. Міжнародні центри з підготовки конвенцій у сфері міжнародного приватного права.

 

Тема 2. Правовідносини у міжнародному приватному праві

Поняття та особливості правовідносин у міжнародному приватному праві. Міжнародні цивільні правовідносини. Іноземні міжнародні елементи у їх структурі. Загальна характеристика, суб'єктів міжнародних цивільних правовідносин. Особливості правового статусу держави як суб'єкта міжнародних цивільних правовідносин. Поняття та види імунітету держави у міжнародному приватному праві. Об'єкти правовідносин у міжнародному приватному праві. Юридичні факти у міжнародному приватному пpaвi. Угоди. Закон, що застосовується до форми угоди. Недійсні угоди.

Тема 3. Суб’єкти міжнародного приватного права

Правовий статус іноземців в Україні. Цивільна правоздатність i дієздатність іноземних фізичних ociб. Колізійні питання дієздатності іноземців відповідно до чинного законодавства України. Цивільна правоздатність громадян України за кордоном. Поняття особистого закону (статуту) i національності юридичної особи. Доктрина i практика міжнародного приватного права про визначення національності юридичних ociб. Цивільна правоздатність іноземних підприємств i організацій за чинним законодавством України. іноземні юридичні особи в Україні допущення їx до підприємницької діяльності. Правові форми спільної господарської діяльності. Правове положення підприємств з іноземними інвестиціями в Україні. Поняття кваліфікаційної іноземної інвестиції. Правове положення українських юридичних ociб за кордоном.

Тема 4. Представництво, позовна давність i захист суб'єктивних прав у міжнародному приватному npaвi

Представництво у міжнародному приватному праві. Особливості правового регулювання статусу представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності на території України. Представництво за договором морського агентування. Закон, застосовуваний до форми, строків дії доручення. Строки позовної давності у міжнародному приватному пpaвi. Закон, застосовуваний до позовної давності. Конвенція про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу товарів (Нью-Йорк, 1974р.) з поправками, внесеними Протоколом 1980р. Захист прав суб'єктів цивільних правовідносин міжнародного характеру. Функції Ін.юр.колегії.

Тема 5. Право власності у міжнародному приватному npaвi

Питання власності у міжнародних відносинах. Колізійні питання права власності та вирішення їx в Україні. Закон, застосовування до права власності. Правові питання націоналізації у міжнародному приватному праві. Екстериторіальна дія законів про націоналізацію. Націоналізація i питання компенсації. Правове регулювання іноземних інвестицій в Україні. Проблеми удосконалення законодавства про режим іноземного інвестування в Україні. Види та форми здійснення іноземних інвестиції відповідно до чинного законодавства України. Система гарантій іноземним інвесторам. Іноземні інвестиції у вільних економічних зонах. Правовий режим власності держави Україна, українських громадян та юридичних ociб за кордоном.

Тема 6. Договір у міжнародному приватному npaвi

Поняття, види i особливості зовнішньоекономічних (зовнішньо торговельних) угод. Загальні положення договірного права стосовно угод. Колізійно-правові питання зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Закон, застосовуваний до форм договору. Застосування права з питань змісту контрактів. Універсальні міжнародні конвенції у сфері правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Особливості правового регулювання експортно-імпортних операцій в Україні. "Контракти суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, правила їx укладання. Вимоги чинного законодавства України щодо форми та змісту зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Облік (реєстрація) окремих видів зовнішньоекономічних контрактів. Типові договори. Торговельні (комерційні) терміни, міжнародні правила їx інтерпретації.

Тема 7. Договір міжнародної купівлі-продажу moвapiв

Уніфікація матеріально-правових норм у сфері міжнародної купівлі-продажу. Конвенція ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів (Відень, 1980 р.). Сфера застосування та загальні положення. Укладання договору міжнародної купівлі-продажу товарів. Базисні умови поставок відповідно до Інкотермс 1990 р. Характеристика основних типів договорів. Зобов'язання продавця. Засоби правового захисту у випадку порушення договору продавцем. Зобов'язання покупця. Засоби правового захисту у випадку порушення договору покупцем. Правила переходу ризику у зв'язку з втратою чи пошкодженням товару. Поняття "істотне порушення договору" та "передбачуване порушення договору" відповідно до положень конвенції. Наслідки розірвання договору. Поняття та склад збитків у зв'язку з порушенням та розірванням договору, вимоги щодо їх відшкодування. Підстави звільнення від відповідальності.

 

Тема 8. Договори міжнародних перевезень вантажу

Поняття та види міжнародних перевезень i підстави їx здійснення. Загальна характеристика джерел права, що регулюють міжнародні перевезення. Міжнародні залізничні перевезення. Міжнародні автомобільні перевезення. Міжнародні повітряні перевезення. Міжнародні морські перевезення. Колізійні норми Кодексу торговельного мореплавства України. Застосування права до відносин за договорами морського перевезення вантажів. Фрахтування судна на термін, лізинг, морське страхування. Документи, що підтверджують наявність i зміст договору морського перевезення вантажу: рейсовий чартер, коносамент. Правовідносини перевізника i одержувача. Право утримання вантажу. Поняття загальної аварії та збитки, що належать до неї. Застосування права у разі загальної аварії. Окрема (незагальна) аварія. Навігаційна помилка. Відповідальність перевізника за втрату, нестачу i пошкодження вантажу. Межі відповідальності перевізника стосовно різних видів перевезень. Обмеження відповідальності судновласника. Претензії та позови з міжнародних перевезень вантажів. Особливості обчислення строків для заявлення претензій та позовної давності.

Тема 9. Зобов'язання із заподіяння шкоди у міжнародному приватному npaвi

Деліктні зобов'язання з іноземним елементом. Колізійні питання деліктних зобов'язань. Закон, застосовуваний до зобов'язань, які виникають внаслідок заподіяння шкоди. Міжнародні договори, що торкаються деліктної відповідальності. Заподіяння шкоди за кордоном. Спеціальні норми щодо обмеження відповідальності окремих суб'єктів, зокрема власника судна за шкоду від забруднення, оператора ядерного судна за ядерну шкоду (Кодекс торговельного мореплавства України).

Тема 10. Основи міжнародного цивільного процесу

Поняття i місце міжнародного цивільного процесу в системі міжнародного приватного права. Джерела міжнародного цивільного процесу. Визначення міжнародної підсудності. Пророгаційні угоди. Право на судовий захист i цивільні процесуальні права іноземних громадян, ociб без громадянства, іноземних підприємств i організацій в Україні. Процесуальне положения іноземної держави. Позови до іноземних держав. Встановлення змісту іноземного права.

Виконання судових доручень іноземних судів i звернення судів України з дорученнями до іноземних судів. Поняття арбітражу та види третейських (арбітражних) судів, правові засади їx діяльності. Арбітражна угода, її форма, зміст та правові наслідки. Міжнародний комерційний арбітражний суд Морська арбітражна комісія (МАК) при Торгово-промисловій Палаті України, їx компетенція. Визнання та виконання в Україні рішень іноземних судів i арбітражних судів.

Робоча програма

 

Тема 1. Лекція: Вступ до дисципліни «Міжнародне приватне право» (2 год.).

1. Поняття предмету міжнародного приватного права.

2. Система міжнародного приватного права.

3. Джерела міжнародного приватного права.

4. Загальні поняття міжнародного приватного права.

5. Інші поняття міжнародного приватного права.

Семінар: Міжнародне приватне право і сучасні міжнародні відносини (1 год.).

1. Місце міжнародного приватного права в сучасному світі.

2. Роль міжнародного приватного права в розвитку міжнародного економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.

3. Предмет міжнародного приватного права.

4. Поняття і види іноземного елементу.

5. Колізійні норми у міжнародному приватному праві.

6. Джерела міжнародного приватного права.

7. Співвідношення внутрішнього та міжнародного права.

Контрольні питання:

1. Суб’єкти міжнародного приватного права.

2. Назвіть відносини, які регулює міжнародне приватне право.

3. Які Вам відомі види іноземного елементу?

4. Охарактеризуйте чинники, що породжують колізію права.

5. Хто започаткував міжнародне приватне право?

6. Чи згодні Ви з тезою, що кожна держава має своє міжнародне приватне право?

7. Назвіть основні тенденції розвитку міжнародного приватного права.

Завдання для самостійного опрацювання:

1. Опрацювати ст.ст. 3, 8, 9, 19, 21, 22, 25, 26, 33, 55, 58, 59 Конституції України.

2. Ознайомитись зі змістом Закону України «Про міжнародні договори України» від 22 грудня 1993 року з наступними змінами.

Рекомендована лimepamypa: [1-3, 15, 16, 20, 35, 40].

 

 

Тема 2. Лекція: Правовідносини у міжнародному приватному праві (2 год.).

1. Поняття правовідносин у міжнародному приватному праві.

2. Іноземний елемент та його види.

3. Об’єкти правовідносин у міжнародному приватному праві.

4. Суб’єкти правовідносин міжнародного приватного права.

5. Поняття юридичного факту.

Семінар: Особливості правового регулювання міжнародних відносин у приватному праві (1 год.).

1. Характер відносин, що регулюються міжнародним приватним правом.

2. Структурні елементи міжнародних цивільних відносин.

3. Особливості юридичного факту як виду іноземного елементу.

4. Держава у цивільних правовідносинах з «іноземним елементом».

5. Імунітет держави та його види.

Контрольні питання:

1. Чим характерні правовідносини міжнародного приватного права?

2. Назвіть відносини, які регулює міжнародне приватне право.

3. Які елементи міжнародних цивільних відносин Вам відомі?

4. Дайте поняття юридичного факту.

5. Види державного імунітету.

6. Охарактеризуйте поняття «державний імунітет».

7. Концепції абсолютного і функціонального імунітету.

Завдання для самостійного опрацювання:

1. Опрацювати гл.І Європейської (Базельської) конвенції про державний імунітет (16.05.1972р.).

2. Ознайомитись зі змістом ст. 34 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16 квітня 1991 року.

Рекомендована лimepamypa: [1, 2, 10, 15, 16, 25, 36, 37].

 

Тема 3. Лекція: Суб’єкти міжнародного приватного права (2 год.).

1. Громадяни як суб’єкти міжнародного приватного права.

2. Юридичні особи, поняття, види.

3. Держава – суб’єкт міжнародного приватного права.

4. Україна як суб’єкт міжнародного приватного права.

Семінар: Міжнародне приватне право і сучасні міжнародні відносини (1 год.).

1. Загальні положення про правоздатність і дієздатність іноземців в Україні.

2. Обмеження дієздатності та недієздатність.

3. Визнання іноземного громадянина безвісно відсутнім та оголошення померлим.

4. Поняття «юридична особа» у міжнародному приватному праві.

5. Правоздатність іноземних юридичних осіб в Україні.

6. Представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні.

7. Транснаціональні корпорації.

Контрольні питання:

1. Поняття «правосуб’єктності» відповідно до Загальної декларації прав людини.

2. Яких іноземних громадян можна визнати в Україні недієздатними або обмежено дієздатними?

3. Поняття «юридична особа».

4. Поясніть чому щодо юридичної особи поняття «правоздатність» і «дієздатність» збігаються?

5. Чи має промислово-фінансова група статус юридичної особи?

6. Транснаціональна корпорація у межах СНД.

Завдання для самостійного опрацювання:

1. Опрацювати ст.ст. 6, 7, 22, 28 Загальної декларації прав людини.

2. Ознайомитись зі змістом Закону України «Про правовий статус іноземців» від 4 лютого 1994 року з наступними змінами.

Рекомендована лimepamypa: [1, 2, 8,10, 15, 16, 20, 22, 25, 29, 30, 36, 37].

 

Тема 4. Лекція: Представництво, позовна давність і захист суб’єктивних прав (2 год.).

1. Поняття «представництво» у міжнародному приватному праві.

2. Підстави виникнення та види представництва.

3. Комерційне представництво.

4. Представництво без повноважень або з їх перевищенням.

5. Поняття «позовна давність».

6. Захист суб’єктивних прав у міжнародному приватному праві.

Семінар: Представництво і довіреність (1 год.).

1. Загальні положення представництва в сучасному світі.

2. Внутрішні відносини представництва.

3. Зовнішні відносини представництва.

4. Представництво, що виникає на підставі договору.

5. Представництво, що виникає на підставі закону.

6. Представництво, що виникає на підставі акта органу юридичної особи.

7. Довіреність: загальна, спеціальна, разова.

Контрольні питання:

1. Які Вам відомі положення представництва у міжнародному праві?

2. Охарактеризуйте відносини, що виникають в процесі представництва.

3. Які Вам відомі види представництва?

4. Представництво за довіреністю.

5. Поняття, значення, види і межі дії строків позовної давності.

6. Початок перебігу строків позовної давності.

7. Поясніть поняття здійснення суб’єктивного цивільного права.

8. Назвіть способи захисту суб’єктивних прав та обов’язків.

Завдання для самостійного опрацювання:

1. Опрацювати положення Конвенції про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу товарів (Нью-Йорк, 1974р.) з поправками, внесеними Протоколом 1980р.

Рекомендована лimepamypa: [1, 2, 72, 75, 17, 20].

 

Тема 5. Лекція: Право власності у міжнародному приватному праві (2 год.).

1. Право власності у Конституції України.

2. Цивільний кодекс України про право власності.

3. Природі об’єкти права власності.

4. Право власності на землю.

5. Право приватної власності.

6. Примусове відчуження права власності.

7. Власність у контексті міжнародного приватного права.

8. Порядок звільнення з роботи. Відсторонення працівника від роботи.

Семінар: Міжнародне приватне право і сучасні міжнародні відносини (2 год.).

1. Поняття права власності у міжнародному приватному праві.

2. Колізійні питання права власності та вирішення їx в Україні.

3. Націоналізація i питання компенсації.

4. Іноземні інвестиції в Україні та їх правовий режим.

5. Джерела права власності в Україні.

6. Система гарантій іноземним інвесторам.

Контрольні питання:

1. Як національний законодавець розуміє право власності?

2. Назвіть відносини, які регулює право власності.

3. Форми власності, що існують в Україні.

4. Яке майно можуть мати у власності іноземці на території України?

5. Колізійні прив’язки щодо нерухомості та рухомої власності, що відомі нашому національному праву.

Завдання для самостійного опрацювання:

1. Опрацювати Розділ І Книги Третьої Цивільного кодексу України.

2. Ознайомитись зі змістом Закону України «Про власність» від 07 лютого 1991 року з наступними змінами.

Рекомендована лimepamypa: (1-3,15, 26, 27, 29, 30, 39].

 

Тема 6. Лекція: Договір у міжнародному приватному праві (2 год.).

1. Договір у міжнародному приватному праві.

2. Зовнішньоекономічні договори і право, застосовуване до них законодавством України.

3. Міжнародні договори України про торговельно-економічне та інші види співробітництва.

4. Порядок проведення платежів між уповноваженими учасниками зовнішньоекономічних зв’язків.

Семінар: Зовнішньоекономічні договори (контракти) (2 год.).

1. Зовнішньоекономічний договір та суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності.

2. Умови та облік зовнішньоекономічних договорів.

3. Імпорт та експорт товарів посередниками.

4. Ліцензування та сертифікація експортно-імпортних операцій.

5. Товарообмінні операції (бартер).

Контрольні питання:

1. Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності в Україні.

2. Назвіть види зовнішньоекономічної діяльності.

3. Що Ви розумієте під поняттям «проста письмова форма» зовнішньоекономічного договору?

4. Чи всі зовнішньоекономічні договори реєструє держава?

5. Законодавство, яке регулює укладання угод щодо нерухомості, розміщеної на території України.

Завдання для самостійного опрацювання:

1. Ознайомитись зі змістом Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16 квітня 1999 року з наступними змінами.

Рекомендована література: [I, 2, 5, 7, 10-15, 19, 20, 25, 31,33,36,39].

Тема 7. Лекція: Договір міжнародної купівлі-продажу товарів (2 год.).

1. Поняття договору міжнародної купівлі продажу товарів.

2. Порядок укладання договору міжнародної купівлі-продажу.

3. Умови укладення договору міжнародної купівлі продажу товарів.

4. Види оферти.

5. Початок спливу строку акцепту.

6. Вимоги до товару.

7. Права та обов’язки сторін за договором міжнародної купівлі-продажу товарів.

8. Засоби правового захисту у випадку порушення договору однією із сторін.

9. Оперативні санкції та заходи відповідальності.

Семінар: Особливості укладення договорів міжнародної купівлі-продажу товарів (2 год.).

1. Юридична природа договору міжнародної купівлі-продажу товарів.

2. Дія договору міжнародної купівлі-продажу товарів.

3. Юридична дійсність договору міжнародної купівлі-продажу товарів.

4. Умови недійсності договору міжнародної купівлі-продажу товарів.

5. Припинення дії договору.

6. Конвенційні положення про договори міжнародної купівлі-продажу товарів.

7. Типові договори.

Контрольні питання:

1. Яким шляхом може бути укладений договір міжнародної купівлі-продажу товарів.

2. Дайте поняття «оферти».

3. Які Вам відомі види оферти?

4. Що таке «акцепт»?

5. З якого моменту договір вважається укладеним?

6. Які Вам відомі засоби правового захисту у випадку порушення умов договору?

Завдання для самостійного опрацювання:

1. Опрацювати положення Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів.

Рекомендована література: (1,2, 5-7, 9, 10, 11, 13, 20, 34, 35].

Тема 8. Договори міжнародних перевезень вантажу.

1. Визначення походження дитини.

2. Особисті немайнові права і обов’язки батьків та дітей.

3. Права батьків і дітей на майно.

4. Обов’язок матері, батька утримувати дитину та його виконання.

5. Обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина та його виконання.

6. Обов’язок повнолітніх дочки, сина утримувати батьків та його виконання.

Семінар: Міжнародне приватне право і сучасні міжнародні відносини (2 год.).

8. Місце міжнародного приватного права в сучасному світі.

9. Роль міжнародного приватного права в розвитку міжнародного економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.

10. Предмет міжнародного приватного права.

11. Поняття і види іноземного елементу.

12. Колізійні норми у міжнародному приватному праві.

13. Джерела міжнародного приватного права.

14. Співвідношення внутрішнього та міжнародного права.

Контрольні питання:

8. Суб’єкти міжнародного приватного права.

9. Назвіть відносини, які регулює міжнародне приватне право.

10. Які Вам відомі види іноземного елементу?

11. Охарактеризуйте чинники, що породжують колізію права.

12. Хто започаткував міжнародне приватне право?

13. Чи згодні Ви з тезою, що кожна держава має своє міжнародне приватне право?

14. Назвіть основні тенденції розвитку міжнародного приватного права.

Завдання для самостійного опрацювання:

3. Опрацювати ст.ст. 3, 8, 9, 19, 21, 22, 25, 26, 33, 55, 58, 59 Конституції України.

4. Ознайомитись зі змістом Закону України «Про міжнародні договори України» від 22 грудня 1993 року з наступними змінами.

 

Рекомендована література: [I, 5, 9, 10, 17, 18, 20, 35, 38, 41, 42].

Тема 9. Зобов’язання із заподіяння шкоди.

1. Особисті немайнові права та обов’язки інших членів сім’ї та родичів.

2. Обов’язок по утриманню інших членів сім’ї та родичів.

3. Усиновлення.

4. Опіка та піклування над дітьми.

5. Патронат над дітьми.

Семінар: Міжнародне приватне право і сучасні міжнародні відносини (2 год.).

15. Місце міжнародного приватного права в сучасному світі.

16. Роль міжнародного приватного права в розвитку міжнародного економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.

17. Предмет міжнародного приватного права.

18. Поняття і види іноземного елементу.

19. Колізійні норми у міжнародному приватному праві.

20. Джерела міжнародного приватного права.

21. Співвідношення внутрішнього та міжнародного права.

Контрольні питання:

15. Суб’єкти міжнародного приватного права.

16. Назвіть відносини, які регулює міжнародне приватне право.

17. Які Вам відомі види іноземного елементу?

18. Охарактеризуйте чинники, що породжують колізію права.

19. Хто започаткував міжнародне приватне право?

20. Чи згодні Ви з тезою, що кожна держава має своє міжнародне приватне право?

21. Назвіть основні тенденції розвитку міжнародного приватного права.

Завдання для самостійного опрацювання:

5. Опрацювати ст.ст. 3, 8, 9, 19, 21, 22, 25, 26, 33, 55, 58, 59 Конституції України.

6. Ознайомитись зі змістом Закону України «Про міжнародні договори України» від 22 грудня 1993 року з наступними змінами.

 

Рекомендована лimepamypa: [I, 5, 7, 15, 17, 39].

 

Тема 10. Основи міжнародного цивільного процесу.

6. Особисті немайнові права та обов’язки інших членів сім’ї та родичів.

7. Обов’язок по утриманню інших членів сім’ї та родичів.

8. Усиновлення.

9. Опіка та піклування над дітьми.

10. Патронат над дітьми.

Семінар: Міжнародне приватне право і сучасні міжнародні відносини (2 год.).

22. Місце міжнародного приватного права в сучасному світі.

23. Роль міжнародного приватного права в розвитку міжнародного економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.

24. Предмет міжнародного приватного права.

25. Поняття і види іноземного елементу.

26. Колізійні норми у міжнародному приватному праві.

27. Джерела міжнародного приватного права.

28. Співвідношення внутрішнього та міжнародного права.

Контрольні питання:

22. Суб’єкти міжнародного приватного права.

23. Назвіть відносини, які регулює міжнародне приватне право.

24. Які Вам відомі види іноземного елементу?

25. Охарактеризуйте чинники, що породжують колізію права.

26. Хто започаткував міжнародне приватне право?

27. Чи згодні Ви з тезою, що кожна держава має своє міжнародне приватне право?

28. Назвіть основні тенденції розвитку міжнародного приватного права.

Завдання для самостійного опрацювання:

7. Опрацювати ст.ст. 3, 8, 9, 19, 21, 22, 25, 26, 33, 55, 58, 59 Конституції України.

8. Ознайомитись зі змістом Закону України «Про міжнародні договори України» від 22 грудня 1993 року з наступними змінами.

 

Рекомендована література: [1, 2, 4, 5, 10, 12, 14, 16, 19-22, 28].








Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 1184;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.094 сек.