І) Показники безпеки.
Показники безпеки продукції характеризують її особливості, які пов’язані з забезпеченням охорони життя і здоров’я обслуговуючого персоналу і людей, які близько знаходяться, при експлуатації або споживанні.
Прикладом показників цієї група можуть бути:
час спрацювання захисних пристроїв;
електрична міцність ізоляції проводів, які знаходяться під струмом;
вірогідність безпечної праці людини на протязі певного часу в нормальних (регламентованих) умовах експлуатації виробу;
кількість ступенів захисту від підробки;
вірогідність виникнення аварійної ситуації і т.д.
Більшість цих показників можуть бути визначені з достатньою точністю, шляхом вимірювання або розрахунку з використанням статистичних даних.
К) Показники транспортабельності.
Показники транспортабельності продукції характеризують її пристосованість до переміщення в просторі без експлуатації або споживання, а також до підготовчих та заключних операцій, пов’язаних із транспортуванням (вантажні роботи).
До показників транспортабельності відносять: вагу; габаритні розміри, припустиму температуру і тиск при транспортуванні; показники, які характеризують величини матеріальних і трудових витрат на одиницю продукції при транспортуванні; доля продукції, яка зберігає свої властивості в заданих межах за час транспортування і інші.
Визначення показників транспортабельності здійснюється експериментальними, розрахунковими або експертними методами. Наприклад, коефіцієнт використання ємкості транспортного засобу або тари для партії товару можливо розрахувати за формулою:
,
де І - коефіцієнт нормативних втрат ємкості транспортного засобу; - ємкість транспортного засобу.
Для деяких видів продукції вони є дуже важливими.
Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1094;