Економічни показники господарської діяльності
В умовах переходу до ринку важливою умовою ефективного ведення молочного скотарства є використання всіх факторів, які впливають на кількість і якість виробленої продукції.
Виробництво молока на промисловій основі вимагає стандартизації тварин, які б відповідали вимогам прогресивної технології. Важлива роль при цьому відводиться підбору тварин за швидкістю молоковіддачі, що в кінцевому рахунку буде мати значний вплив на підвищення продуктивності праці, собівартість та рентабельність виробництва молока. Основну увагу слід приділити якісному поліпшенню продуктивності тварин, а не на ріст поголів'я. При стабільному поголів'ї ріст продуктивності тварин дозволяє збільшити виробництво продуктів тваринництва без значних додаткових капіталовкладень.
Нами була проведена економічна оцінка молочної продуктивності корів за останні роки і результати оцінки наведені в таблиці 3.10.
Із наведених даних в таблиці 3.10 видно, що
В загальній структурі затрат виробництва молока найбільший об’єм займають витрати на корми – 55,2 % і 59,5 %. Прибуток від виробництва молока по господарству за останній рік складає 443 тис. грн., при рівні рентабельності 5,1 %
Таблиця 3.10
Економічна оцінка технології виробництва молока в ДП ДГ
Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 927;