Організація проведення отелів

 

Для одержання здорового приплоду, лактуючих корів запускають за 2 міс. до отелення. Запуск проводять протягом 4 - 6 днів. Для цього в перші 2 - 3 дні доять один раз на день, потім через день і на 4 - 6-й день доїння припиняють. З раціону корів виключають соковиті корми, зменшують даванку концентратів, згодовують доброякісне сіно. У першу декаду сухостійного періоду коровам дають 80 - 85% раціону, в другу - 100%, ав третю і четверту декади додають до норми 15 - 20% на ріст і розвиток приплоду.

За 15 днів під час отелення і протягом 10 днів після нього з раціону виключають силос, замінивши його сіном, вдвічі зменшують кількість коренеплодів. Категорично забороняється згодовувати корми, які містять нітрати, масляну кислоту, тощо.

Особливу увагу звертають на забезпечення тварин вітамінами. Через їх нестачу один раз за декаду за допомогою ветспеціалістів внутрішньом'язово тваринам вводять 3 - 5 мл олійних концентратів вітамінів. Добова профілактична доза вітамінів: А — 50 — 80 тис, D2, D3 — 10 — 15 тис. МО. За нестачі в раціоні макро- і мікроелементів вводять відповідні мінеральні добавки.

Під час профілактики інфекційних хвороб у новонародженого молодняка коровам роблять щеплення проти колібактеріозу та сальмонельозу. За необхідності у цей період можна проводити інші щеплення (проти ротавірусної діареї, ящура та ін.),.а також планові діагностичні дослідження.

Важливе значення має організація активного моціону для корів тривалістю 2 — 3 год. за день. У літку тварин утримують у спеціально обладнаних літніх таборах.

У першій декаді після запуску та за 10 — 14 днів до отелення корів обстежують на мастит. Здорове вим'я м'яке, не болюче, без пошкоджень та затвердінь.

Під час видоювання секрет має кремовий колір. Наявність водянистого секрету з пластівцями або гною свідчить про захворювання на мастит. Таких тварин ізолюють і лікують.

При появі ознак родів корову чистять, шерстний покрив задньої частини тіла, живота, зовнішні статеві органи, хвіст обмивають теплою водою і обробляють 0,5% -ним розчином хлораміну або перманганату калію (1:1000).

Протягом 2 — 3 год у процес родів не втручаються. Якщо вони затягуються, викликають ветлікаря для надання допомоги.

Телят приймають на чисту мішковину або суху підстилку із соломи; рот, ніздрі та вуха зразу очищають від слизу і звертають увагу на пуповину.

Якщо корова телиться стоячи, то пупковий канатик з виходом теляти сам собою розривається, а якщо лежачи, то його негайно розривають продезинфікованими руками.

Перев'язують пупковину тільки тоді, коли з неї ллється кров. Для цього пуповину на відстані 3 — 4 см від пупкового кільця перев'язують стерильним шовком. Пупкову куксу необхідно продезинфікувати. Для цього використовують спиртові розчини йоду або 5% -ний розчин карболової кислоти.

Після цього корові дають облизати теля, що поліпшує функціонування органів серцево - судинної, дихальної, травної та інших його систем, а також прискорює видалення посліду і становлення лактаційної функції у матері.

 








Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 780;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.