Загальні відомості про системи верхнього приводу
Системи верхнього приводу (СВП) є одним із найважливіших досягнень у галузі технології буріння за останні десятиліття. Верхній привід (рис. 1.20) був розроблений спочатку для бурових установок великої вантажопідйомності для буріння на шельфі і вперше був обладнаний на буровій установці в 1982 р.
|
Використання приводу показало його значні переваги. Зокрема, перші встановлені на бурових установках СВП дали економію часу механічного буріння 11% та економії часу спорудження свердловини в цілому — 8%. Це, в свою чергу, зменшило витрати на буріння на 6%, загальні витрати на спорудження свердловини — на 4%. У 1992 р. верхній привід був уперше використаний на установках для буріння на суші. Перший виробник цього обладнання — компанія «Varco».
Головною перевагою згаданих систем є значне скорочення загальних часових витрат на буріння. З'явились можливості нарощування бурильної колони свічками, які складаються із трьох труб, а не окремими трубами, що усуває два нарощення із трьох.
Під час буріння похило-спрямованих свердловин, яке набуває все більшого поширення в практиці буріння, значно скорочується час, що витрачають на орієнтацію бурильної колони і контроль за спрямованістю проведення свердловини.
Використання верхнього приводу дає змогу здійснювати обертання бурильної колони та промивання свердловини, поєднуючи з іншими операціями (спуск інструменту, буріння, підйом інструменту).
Завдяки цьому навіть у сильно викривлених свердловинах прихвати інструменту трапляються вкрай рідко.
В даний час системи верхнього приводу виробляють такі компанії: «NATIONAL OILWELL», «CANRIG», «TESCO», «BENTEC», «SOILMEC», IDM та AT «УРАЛЬСКИЙ ЗАВОД ТЯЖЕЛОГО МАШИНОСТРОЕНИЯ».
Технологія буріння за використанням верхнього приводу повністю сумісна з існуючими конструкціями бурових установок, веж, стандартного талевого обладнання та електрообладнання.
Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 1103;