Нарощування бурильної колони

У міру поглиблення свердловини бурильна колона, підвішена до талевої системи (рис. 1.11), що складається з кронблока, талевого блока 12, гака 13 і талевого каната 11,подається в свердловину. Коли ведуча труба 15 ввійде в ротор 16 на всю довжину, включають лебідку, під­німають бурильну колону на довжину ведучої труби і підвішують бурильну колону з допомогою елеватора або клинів на столі ротора (рис. 1.15).

 
 
Рисунок 1.15 — Встановлення клинів ПКР


НЕФТЕГАЗОВЫЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

 

Потім відгвинчують ведучу трубу 15 і разом з вертлюгом 10 спус­кають в шурф (обсадна труба, яка встановлюється в похилу свердловину, довжина якої дорівнює довжині ведучої труби). Ця свердловина бу­риться заздалегідь в правому куті основи вишки приблизно на середині віддалі від центра до її ноги. Після цього бурильну колону нарощують шляхом пригвинчування до неї однієї труби, довжиною і приблизно 12 м, знімають з елеватора або клинів, спускають у свердловину на довжину нарощеної труби, підвішують з допомогою елеватора або клинів на столі ротора. Із шурфа піднімають ведучу трубу з вертлюгом, пригвинчують її до бурильної колони, звільняють бурильну колону від клинів або елеватора, опускають долото до вибою і продовжують процес буріння.

1.6.3. Спуско-піднімальні операції (СПО)

Для заміни зношеного долота (або при виконанні інших технологічних операцій) піднімають із свердловини всю бурильну колону, замінюють долото і знову опускають її. Спуско-піднімальні роботи ведуть також з допомогою талевої системи (рис. 1.16). При обертанні барабана лебідки талевий канат намотується на барабан або змотується з нього, що і забезпечує піднімання або спуск гакоблока(можливо талевого блока і гака). До останнього за допомогою штропів і елеватора (рис. 1.17) під­вішують бурильну колону, яка піднімається або опускається.

При підніманні бурильна колона кожного разу розгвинчується (розбирається) на свічки (коротші ланки).

Різьбові з’єднання бурильних труб розкріплюють за допомогою універсальних машинних ключів -УМК(рис. 1.18, а) або автоматичних ключів (АКБ-3М2, TSK ,КБГ – 2, ZQ та ін., рис. 1.18, б) для бурильних труб.


НЕФТЕГАЗОВЫЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

 

       
   
 
Рисунок 1.16 — Спуско-піднімальний комплекс бурової установки
 

 

 


 

 
 
Рисунок 1.17 — Встановлення елеватора    

 


 


 

 

а) б)

 
 
Рисунок 1.18 — Розгвинчування бурильної колони на свічки


 

 

Свічки встановлюють усередині вежі на спеціальному майданчику – підсвічнику (рис. 1.19) або (у окремих випадках) на стелажах поза буровою вежею, а при спуску вона знов збирається в довгу колону, тобто опускають бурильну колону в зворотному порядку.

Довжина свічок визначається висотою вежі - близько 25м при висоті вежі 45м, а при великій глибині буріння (5000 м і більш) можуть використовуватися бурильні свічки завдовжки 36-38 м з буровою вежею заввишки 53...64 м. Свічка завдовжки 24 - 26 м складається з 2-х, 3-х або 4-х труб при використанні відповідно 12 м, 8 м і 6 м труб. У останньому випадку в цілях зручності дві 6 м труби заздалегідь з'єднуються за допомогою сполучної муфти в двохтрубку (коліно), яка надалі не розбирається.

 
 
Рисунок 1.19 — Встановлення свічок на підсвічник  








Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 1137;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.