Механізм досилання.
Механізм досилання - електромеханічний, ланцюговий, служить для механізованого досилання снаряда або гільзи з зарядом у зарядну камору і складається з: огородження відкидного, каретки поперечної, електроустаткування.
Огородження відкидне зварної конструкції, служить для встановлення на ньому механізму досилання. Воно встановлене на огородженні, на цапфах і фіксується втулками.
На відкидному огородженні розміщені: направляюча передня і задня, щиток запобіжний, упор, болт, пружини, електроустаткування.
Напрямні служать для переміщення по них поперечної каретки.
Упор перешкоджає переміщенню вперед подовжньої каретки при вихідному положенні механізму досилання.
Болт (кріплення накладки) обмежує хід поперечної каретки при висуванні її на лінію зарядження.
Пружинаповертає поперечну каретку у вихідне положення з лінії зарядження.
Механізм блокування встановлений у нижній частині правої щоки відкидного огородження. Механізм блокує роботу спускового механізму при переході поперечної каретки у вихідне положення (в крайнє праве) і перешкоджає висуванню каретки на лінію зарядження при розблокованому спусковому механізмі.
Механізм блокування складається з: стійки, штиря, взаємодіючого з обмежником, пружини з шайбами, планки з прокладками (кріпиться на равлику) .
Каретка поперечна призначена для подачі снаряда на лінію зарядження і для досилання його і гільзи з зарядом у зарядну камору. Склад: равлик, два редуктора, каретка подовжня, кронштейн.
Равлик призначений для розміщення і кріплення на ньому вузлів і деталей поперечної каретки і для напрямку руху ланцюга. На равлику розташовані:
- копір, що визначає траєкторію лотка подовжньої каретки;
- буфери, що пом'якшують удар поперечної каретки по відкидному огородженню;
- стопор, що фіксує поперечну каретку у вихідному положенні (в крайньому правому). При цьому стопор через кнопку вихідного положення поперечної каретки розриває ланцюг електроспуска;
- натискач, призначений для зняття поперечної каретки зі стопора, який є опорою правої руки заряджаючого при висуванні каретки на лінію зарядження;
- два копіри - для вимикання замків ланцюга при її русі в равлику;
- планки стопора - для утримання подовжньої каретки в передньому положенні, коли стопор (подовжньої каретки) заходи за них;
- упор - для обмеження ходу подовжньої каретки вперед, для розчіплювання собачки з ланкою ланцюга і фіксації подовжньої каретки в крайнім переднім положенні (упором гаситься енергія руху подовжньої каретки при підході її в крайнє положення);
- обмежник з буфером гасить енергію руху подовжньої каретки і ланцюга при підході їх у вихідне положення і служить для обмеження руху назад подовжньої каретки і ланцюга.
- кронштейн - для зачеплення лівого кінця задньої пружини.
Редуктор першої ступіні (каретки) зниження оборотів вала електродвигуна складається з: корпуса, редуктора з кришкою, шестірні, муфти.
Муфта служить для передачі моменту заданої величини, що крутиться, через шарнір на редуктор другої ступіні і складається з: напівмуфти, вала з підшипниками, шестірні, ланки, що здає.
Напівмуфта встановлена на шліц вала і передає рух від шестірні на вал. Зачеплення напівмуфти із шестірнею здійснюється кульками, вкладеними по 16 шт. У гнізді напівмуфти і шестірні.
Шестірня встановлена на валу вільна і зчеплена із шестірнею, надягнутої на кінці валів електродвигунів.
Ланка, що здає, забезпечує зчеплення шестірні з напівмуфтою при припустимих навантаженнях на валу електродвигунів і прослизання напівмуфти разом з валом щодо шестірні, що сидить на валу. При перевантаженнях, охороняючи від поломок механізм досилання.
Редуктор другої ступіні зниження оборотів вала (ланцюга) електродвигунів служить для передачі руху ланцюга. Склад редуктора: корпус, пари конічних шестірень ( II ступінь), пари циліндричних шестірень (III ступінь), зірочка, підставка зі стійкою.
Зірочка з дворядним розташуванням зубів передає поступальний рух ланцюга.
Підставка зі стійкою служить для напрямку руху ланцюга.
Подовжня каретка служить для:
- додання снаряду похилого положення на лотку, щодо каналу ствола, що дозволяє заряджаючому покласти снаряд на лоток поблизу себе;
- приведення снаряда чи гільзи в момент їхнього досилання в положення, рівнобіжне осі каналу ствола на лінії заряджання;
- утримання снаряда чи гільзи від переміщення, коли їх поклали на лотку між щітками качалки;
- забезпечення перекриття клинового паза казенника лотком при досиланні снаряда чи гільзи, для центрування снаряда чи гільзи з зарядом, щодо осі каналу ствола при досиланні їх у зарядну камеру;
Подовжня каретка складається з: каретки, качалки та лотка.
У верхніх вушках каретки на осі встановлені собачка і стопор. Собачка служить для просування подовжньої каретки вперед.
Стопор служить для фіксації подовжньої каретки в крайнім переднім положенні та відстопорювання її для повернення у вихідне положення.
Качалка служить для утримання снаряда чи гільзи на лотку. На качалці закріплені ролик, штирі, буфери і собачки.
Ролик, встановлений на лапі качалки, просуваючись по копіру, опускає чи піднімає лоток. Штирі качалки фіксують крайнє переднє положення подовжньої каретки, входячи в отвори упора. Буфери пом'якшують удар. Собачки утримують на лотку снаряд або гільзу.
Лоток призначений для спрямування руху снаряда і гільзи при їхньому досиланні.
Ланцюг служить для досилання снаряда і гільзи з зарядом у зарядну камору і складається з: клоца, внутрішніх і зовнішніх ланок, важелів, ланки, передніх і задніх копірів.
Клоц діє на дно снаряда або гільзи з зарядом.
Важелі, з'єднані осями і підгорнуті пружинами, виконують роль замків, що замикають ланцюг у стрижень при русі по лотку і переломлюють ланцюг під впливом копірів при русі їх в равлику. Остання ланка ланцюга з кінцевими роликами виключає випадання ланцюга з редуктора.
Копіри - передні і задні, впливаючи на кінцевий вимикач, переключають електричний ланцюг (двигунів): “реверс” - “виключене”.
Кронштейн утримує поперечну каретку на передній. Кронштейн складається з:кронштейна з роликами, електроспуска, штиря, важеля.
Електроспуск (ЭЛС-3) керує через важіль положенням штиря. Штир фіксує поперечну каретку на лінії заряджання у момент стопоріння, впливаючи на блок-кнопку замикає електричний ланцюг ВПЕРЕД.
Електроустаткування гаубиці являє собою комплекс електротехнічних пристроїв, що служать для керування виконавчими механізмами, електричними блокуваннями механізмів і сигналізацій.
Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 680;