Комплектація пострілами

Бойовий постріл складається з міни, підривника і заряду.

Для стрільби з 120мм міномета застосовуються:

1 - постріли з осколково-фугасною міною зі сталистого чавуну, з підривником ГВИЗ| або М-12 і змінним зарядом;

2 - постріл з осколково-фугасною сталевою міною, з підривником ГВИЗ| або М-12 і змінним зарядом;

3 - постріл з осколково-фугасною міною сталистого чавуну (покращеної конструкції), з підривником ГВИЗ| або М-12 і змінним зарядом;

4 - постріл із запальною міною, з підривником М-3 або М-6 і змінним зарядом;

5- постріл з освітлювальною міною, дистанційним підривником Т-1 і змінним зарядом;

6 - постріл з димовою міною, підривником ГВМЗ-7| або М-12 і змінним зарядом.

Постріли поступають в підрозділи комплектно в парковому закупорюванні (дерев'яних ящиках). У кожному ящику укладено по дві міни. Маса ящика з двома мінами 48 кг.

Перспективні, що розробляються і випробуються в даний час в різних країнах кумулятивні міни з лазерними і інфрачервоними головками в т.ч. з касетними (що розділяються) бойовими частинами для 120 мм і 106,7 мм мінометів.

 

Учбове питання №2: Загальна будова міномета

 

Рис. 1

Ствол1 труба; 2 - казенник; 3 - обтюруюче кільце; 4 - хомут з опорами; 5 - гайка; 6 - шплінт; 7 - спеціальний бол; 8 - притискна планка; 9 - баранчик; 10 – болт; а – кільцеві виточення

120мм міномета зразка 1938г. є гладкоствольним (без нарізу), жорстким (без пристроїв противідкату) виробом, що складається з п'яти основних частин:

- ствольної групи;

- двуноги-лафета;

- опорної плити;

- прицільних пристосувань;

- запобіжника від подвійного заряджання.

Ствольна група міномета призначена для напряму польоту міни і виробництва пострілу. Для виробництва пострілу міна із зарядами опускається стабілізатором в дульну частину ствола. Ковзає вниз по стінці ствола і, якщо бойок поставлений в «жорстке» положення, капсуль запалювального| заряду наколюється на бойок. При «вільному» положенні наколювання капсуля здійснюється за допомогою стріляючого пристосування.

Двунога – лафет, сполучен із стволом обоймою амортизатора, служить опорою для ствола міномета в бойовому положенні і забезпечує додання йому кутів вертикального і горизонтального наведення. На двунога|-лафеті поміщені підйомний і поворотний механізми, механізм горизонтування|, приціл.

Опорна плита служить опорою для ствола міномета і, вдавлюючись в грунт у момент пострілу, приймає на себе силу віддачі . Із-за осідання грунту при пострілі ствол міномета переміщається назад, захоплюючи за собою двунога|-лафет. Для зменшення при віддачі сили удару на двунога|-лафет вона сполучена із стволом пружинним амортизатором.

Прицілвстановлюється на двунога|-лафеті і призначається для наведення ствола міномета в ціль.

 

 

Рис. 2 Приціл МПМ-44М (а – вид позаду; б – вид попереду):1 – вікна підсвічування сітки; 2 – гофрований наочник; 3 – перший поперечний рівень; 4 – гайки кріплення маховиків кутомірного і прицільного механізмів; 5 – кронштейн кришки прицілу; 6 – другий поперечний рівень; 7 –гвинти, що обмежують проворот рівня.

Запобіжник від подвійного заряджання кріпиться на дульній частині ствола і служить для запобігання можливості заряджання міномета другою міною, якщо перша знаходиться в стволі.

 

 

Запобiжний механізм (розріз)

Важіль; 2 – гайка; 3 – пружинний шплінт; 4 – корпус запобіжника; 5 – вісь; 6 – ковпачок ; 7 – шплінт; 8 – пружина; 9 – втулка; 10 – шайба; 11 – лопатка.Рис. 4 Деталі запобіжника1 – важіль; 2 – гайки; 3 – розрізне кільце; 4 – пружинний шплінт ; 5 – вісь; 6 – ковпачок; 7 – шплінт; 8 – пружина; 9 – гайка; 10 – шайба; 11–лопатка; 12 – комбінований ключ.

 








Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 1006;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.