Формально-технічні ознаки й мета воєн
Загалом війна має суспільний, збройний, організований характер.
Характер війни визначається особливостями епохи і конкретними історичними умовами, в яких ведеться війна, соціально-політичним ладом воюючих держав, рівнем розвитку виробництва, використовуваними засобами збройної боротьби.
Сучасні війни зазвичай характеризуються рішучістю цілей, величезним напруженням боротьби, винищувальних і руйнівним характером воєнних дій, їх великим розмахом, частою і різкою зміною форм і способів їх ведення, поширенням військових дій на всі просторові сфери, гострою боротьбою за захоплення і утримання стратегічної ініціативи, швидкоплинністю окремих операцій.
Збройній боротьбі в сучасній війні передує запекла інформаційно-пропагандистська «артпідготовка» (інформаційні та психологічні операції) для політичної ізоляції противника і ослаблення його бойового духу, легітимізації власних дій. При цьому активну інформаційне протиборство, дезорієнтація громадської думки в окремих державах і світового співтовариства в цілому не припиняється і в ході війни, що проявилося, наприклад, в ході агресії НАТО проти Югославії в 1999 р.
МЕТА ВІЙНИ - бажаний або розрахунковий кінцевий результат війни, сукупність загальних завдань зовнішньої політики держави (коаліції держав), які повинні бути вирішені в ході війни
Зазвичай в якості цілей війни передбачаються розгром ВС і зсув уряду держави або коаліцій противника або їх примус до прийняття певних політичних умов. Кінцева мета війни включає досягнення ряду її приватних, проміжних цілей, в числі яких можуть бути висновок з війни тих чи інших протиборчих держав, розгром певних військово-політичних угруповань ВС, захоплення території цих держав (або її частини), позбавлення противника союзників, придушення морального духу, зниження рівня сприйняття легітимності дій противника світовим співтовариством і т.п.
Вищою метою війни є перемога над супротивником.
Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 707;