Механізм нормотворчої діяльності МОП.
МОП є міжнародною інституціональною основою, що дозволяє розглядати такі питання і знаходити рішення, які сприяють поліпшенню умов праці в усьому світі.
Міжнародна організація праці (МОП) створена на підставі статутного принципу, відповідно до якого загальний і міцний мир може бути встановлений тільки на основі соціальної справедливості.
МОП виробила такі критерії індустріального суспільства, як восьмигодинний робочий день, захист материнства, законодавство, що забороняє використання дитячої праці, і цілий ряд мір. що сприяють безпеці на робочих місцях і нормальним трудовим відносинам.
Кожна держава представлена на Конференції чотирма делегатами з правом вирішального голосу: двома від уряду і по одному від трудящих і підприємців. Крім того, до складу делегати багатьох країн входять радники, і склад великих делегацій досягає 40-50 осіб. а всього на сесії Конференції беруть участь 1500—2000 представників країн — членів МОП. На кожній Конференції як почесні гості виступають один чи два глави держав чи урядів. Міжнародні організації, як урядові, так і неурядові, беруть участь у Конференції як спостерігачі.
Усі делегати мають рівні права і голосують згідно зі своїми переконаннями. При цьому делегати від трудящих і підприємців голосують незалежно від представників своїх урядів і один від одного.
Міжнародна конференція праці визначає в цілому напрямок роботи МОП, обговорює проблеми соціального стану у світі праці, розробляє і затверджує міжнародні норми праці у вигляді конвенцій і рекомендацій,приймає резолюції з окремих питань діяльності Організації.
Також до складу МОП входять: адміністративна рада, генеральний директор, міжнародне бюро праці, галузеві комітети, регіональні конференції праці.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 732;