Теоретичні засади, принципи та завдання зовнішньої політики сучасної України.

За таких складних і не цілком визначених умов постала сучасна незалежна Україна й їй прийшлося заявляти про себе як про самостійного учасника міжнародних відносин, напрацьовувати свій власний зовнішньополітичний стиль і курс. Але на сьогодні зовнішня політика незалежної України вже розбудована і її фундаментальні характеристики ми вже можемо визначити.

Теоретичні засади зовнішньої політики України:

ідеї державності, гуманізму, українська традиційна філософія і менталітет українського етносу.

Ці засади – джерело доктрини, концепції та мети зовнішньої політики Української держави.

Засади зовнішньої політики України базуються на дотриманні загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, Статут ООН, Гельсінського Заключного акта, Паризької хартії для нової Європи та інших документах ОБСЄ.

Принципизовнішньої політики України. Принцип мирного співробітництва, співіснування, поваги до загальнолюдських цінностей, активної співпраці між країнами – один з найголовніших. Він передбачає на взаємній основі: суверенну рівність і поважання суверенітету; територіальну цілісність і непорушність кордонів; невтручання у внутрішні справи; дотримання і виконання міжнародних договорів і зобов’язань; врегулювання міжнародних спорів і конфліктів виключно мирними, політичними засобами.

Завданнязовнішньої політики України:

утвердження і розвиток України як незалежної демократичної держави, забезпечення стабільності її міжнародного становища; збереження територіальної цілісності держави та недоторканості її кордонів; входження до світової економічної системи задля повноцінного економічного розвитку, підвищення добробуту народу; захист прав та інтересів громадян України, її юридичних осіб за кордоном; створення умов для підтримки контактів із зарубіжними українцями і вихідцями з України, надання їм допомоги згідно з міжнародним правом; поширення у світі образу України як надійного і передбачуваного партнера.

 

Становлення та розвиток зовнішньої політики України в історичному плані ми й будемо розглядати протягом наступних наших лекцій.








Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 1221;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.002 сек.