Вступ до кінематики

System R – экспериментальная БД 70-х гг. Язык данных SEQUEL включал в себя все языковые средства. Была предложена схема:

Data Language:

DDL – средство определения данных;

DML – средство манипулирования данными;

DCL – средство управления данными;

DQL – средство для формирования запросов;

средства администрирования БД;

средство управления транзакциями.

Введены понятия: курсоров и триггеров.

Триггер представляет собой хранимую процедуру, которая автоматически выполняется при наступлении некоторого события.

Курсор – рабочая область памяти, в которой хранятся текущие результаты выполнения SQL-операций. Из курсора можно выбирать, модифицировать данные.

Стандарты: ANSISQL; SQL2; SQL3.

 

ЧАСТИНА II. КІНЕМАТИКА

 

Розділ VІ. КІНЕМАТИКА ТОЧКИ

Лекція 11

ТРИ СПОСОБИ ЗАДАННЯ РУХУ

Вступ до кінематики

Кінематикою називається розділ теоретичної механіки, в якому вивчаються геометричні властивості рухів матеріальних тіл (матеріальноїточки і абсолютно твердого тіла) незалежно від сил, що спричиняють ці рухи.

Рух в загальному розумінні слова треба сприймати як всі зміни і процеси, що відбуваються в оточуючому нас світі.

В теоретичній механіці вивчається найпростіша форма руху – механічний рух.

Механічним рухом називається процес зміни за часом положення тіла відносноінших тіл.

Будь-який рух відбувається у просторі та часі. «У світі нема нічого крім рухомої матерії і рухома матерія не може рухатись інакше ніж у просторі та часі» – такий матеріалістичний погляд на матерію і рух. Отже, простір і час невіддільні від рухомої матерії і є формами її існування.

В класичній механіці простір і час вважаються незалежними від рухомої матерії. Згідно Ньютону простір вважається трьохвимірним простором.

При вивченні руху тіла або точки ми повинні вказати відносно якого тіла розглядається цей рух. Для зручності з тілом, відносно якого розглядається рух, пов'язується система координатних осей, її називають системою відліку.

Рух даного тіла або точки вивчається відносно обраної системи відліку.

Зауважимо, що як рух, так і спокій є відносними, бо вони розглядаються відносно обраної системи відліку, що також може рухатись.

Характер руху тіла чи точки істотно залежить від вибору системивідліку.

Наприклад, точка на ободі колеса автомобіля, яка рухається відносно осі колеса описує коло, а відносно дороги - циклоїду.

Рух тіла відносно умовно нерухомої системи відліку називається абсолютним рухом. При розв'язанні більшості технічних задач систему відліку, пов'язану з Землею, вважають умовно нерухомою.

У кінематиці сили, що діють на тіло, і його маса не враховуються. Рух тіла розглядається тільки з геометричної точки зору.

Рух тіла вважається відомим, якщо параметри, які визначають положення тіла відносно даної системи відліку, відомі як функції часу.

Час в класичній механіці розглядається як безперервно змінювана скалярна величина, зміни якої відбуваються однаково в усіх системах відліку, і в задачах механіки приймається за незалежну змінну.

При вивченні руху відлік часу ведеться від певного початкового моменту часу . Під моментом часу розуміють кількість секунд, що минули від початкового моменту до даного. Проміжок часу є кількістю секунд між двома моментами часу і .

Зауважимо, що тривимірний простір і універсальний час, тобто такий, який однаково протікає в усіх системах відліку, тільки приблизно відображають реальні властивості простору і часу. Таке наближення дає достатню для практики точність для рухів, швидкості яких далекі від швидкості світла.

Кінематика поділяється на кінематику точки і кінематику твердого тіла.

 








Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 814;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.