Паралельний зсув колій
Паралельний зсув колій(рис.8.2)провадиться на станціях при їхній реконструкції для розширення міжколій під установку опор контактної мережі, освітлення і розміщення пасажирських платформ. Найчастіше зсув колії виконується з міжколій 4,1 чи 4,8 м до 5,3-6,5 м і більш.
Для плавності руху поїздів по зміщених головних коліях застосовують радіуси 3000-4000 м без перехідних кривих, при менших радіусах застосовуються перехідні криві по нормах БНіП. На станційних коліях радіус кривих – не менш 600 м. Між протилежними кривими (між кінцями перехідних кривих) на зміщених коліях передбачаються прямі вставки – на головних коліях не менш 75 м, а в стиснутих умовах не менш 30 м. При наявності швидкісного руху пасажирських поїздів по зміщених головних коліях ці вставки відповідно збільшуються до 150 і 50 м.
На зміщених станційних коліях, по яких обертаються організовані поїзди, вставка між кінцями протилежних кривих повинна бути не менш 15 м. У випадку розсунення інших колій пряму вставку можна не укладати.
Щоб розрахувати паралельний зсув станційної колії на величину u (мал. 8.2), задаються величинами вставки d0, радіуса R і визначають кут кривої b, її елементи T, К і загальну довжину L.
Проектуючи на вертикальну вісь контур AO2 O1B, маємо
В окремому випадку при d0= 0 cos j = 1.
Визначивши кут b, знаходимо значення Т и L:
.
Аналогічно виконуються розрахунки при зсуві головної колії, причому для визначення tg j і L приймається вставка d, що складається з вставки між початковими точками перехідних кривих d0 і довжини перехідної кривої. У цих випадках повна довжина з'єднання дорівнює L + lпер.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1250;