Стратегія управлінських рішень за результатами аналізу
Економічний аналіз, методика проведення якого розглянута у попередніх розділах, являє собою один з важливих засобів оцінки досягнутих господарських результатів і вивчення впливу на них окремих факторів, а також виявлення основних шляхів поліпшення організації ведення господарства. З метою пошуку додаткових резервів підвищення ефективності виробництва економічні показники господарства, що аналізується, порівнюються з кращими та середніми даними господарств. Разом з тим у багатьох випадках виникає необхідність порівняння досягнутих господарством показників з даними за попередній рік або за 3 - 5 років господарювання, розрахунковими нормативами тощо.
Заключним важливим етапом економічного аналізу є розробка заходів, спрямованих на усунення недоліків і використання виявлених резервів подальшого зміцнення економіки господарства. Першочерговим завданням щодо цього є економічне обґрунтування виробничої програми господарства на наступний рік. Мета такого обґрунтування — підвищення економічної ефективності ведення господарства. Після того як складено план, у завдання аналізу входить оцінка передбаченого в плані рівня виробництва, а також перевірка обґрунтованості й реальності виконання планових показників. Аналіз змісту планів господарства має важливе значення для наступного внутрішньогосподарського аналізу їх виконання, при якому основним критерієм для порівняння стають планові показники.
У процесі складання плану дані попереднього аналізу дають можливість керівництву і спеціалістам господарства прийняти ряд управлінських рішень, спрямованих на підвищення економічної ефективності господарювання. При цьому треба дотримуватись певної послідовності розробки й прийняття рішень.
Питання для роздуму, самоперевірки, повторення
1. За якими основними напрямками проводиться комплексне оцінювання досягнутих результатів діяльності підприємства?
2. У чому полягають особливості проведення аналізу зовнішнього та внутрішнього середовища?
3. У чому полягає сутність SWOT- аналізу?
4. У чому полягає важливість аналізу граничних витрат виробництва?
5. За якими напрямами та за допомогою яких інструментів проводиться аналіз конкурентних позицій підприємства?
6. З яких основних етапів складається аналіз грошових потоків на підприємстві?
7. Яким чином дані ретроспективного аналізу використовують в процесі стратегічного управління?
Дата добавления: 2017-04-20; просмотров: 246;