Основні визначення.
Статистика випадків електротравматизму не може не викликати глибокого занепокоєння. Зростання кількості нещасних випадків свідчить про недоліки в роботі і з профілактики електротравматизму
Велика кількість нещасних випадків трапляється під час обслуговування і ремонту електроприводів, пускорегулюючої апаратури, електричного освітлення, зварювальних апаратів, електрифікованого транспорту, електрообладнання, підіймально–транспортних механізмів, ручного електроінструменту, а також високочастотних установок.
Ураження електричним струмом можливо за наявністю ряду факторів, у тому числі наявності джерела небезпеки і знаходження обслуговуючого персоналу в зоні дії цього джерела.
Поява джерела небезпеки може бути зумовлена пошкодженням ізоляційних властивостей електрозахисних засобів і ізоляції, недосконалістю конструктивного виконання електроустановки,
порушенням обслуговування тощо. Знаходження обслуговуючого персоналу в зоні дії джерела небезпеки може бути випадковим або викликано необґрунтованим ризиком чи мимовільними помилками.
Ураження електричним струмом виникає внаслідок:
безпосереднього дотику до відкритих струмоведучих частин і проводів;
дотику до металевих частин обладнання, які випадково можуть опинитися під напругою;
дотику до струмоведучих частин, ізоляція яких пошкоджена;
дотику до струмоведучих частин за допомогою предметів з низьким опором ізоляції;
помилковим поданням напруги під час ремонтів або оглядів ;
відсутності або пошкодження захисного заземлення;
дії електричного струму через дугу ;
впливу крокової напруги та ін.
Практика показує, що правильна організація робіт, сумлінне виконання Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, дисципліна і відповідальність керівників і працюючих – надійна основа безпечної роботи в електроустановках.
Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 639;