Класифікація вантажів.
В залежності від характеру і способу транспортування вантажі умовно можуть бути поділені на 3 групи:
тарно-спаковані і поштучні; навалочні і сипкі; наливні.
Дотарно-спакованих вантажів відносяться вантажі, упаковані в тару, яка може бути вельми різноманітною: твердою (ящики, бочки, балони тощо); напівтвердою (коробки, корзини тощо); м’якою (мішки, сітки, тюки тощо). До тари, яка використовується багаторазово, відносяться контейнери.
До поштучних вантажів без упаковки відносяться вироби, які перевозяться штуками або в’язками.
Затарені і поштучні вантажі без упаковки повинні мати масу одного місця до 250 кг. Однак, вантажі в металевих, фанерних і дерев’яних бочках, барабанах, рулонах, бухтах тощо можуть мати вагу одного місця до 500 кг.
До важковагових відносяться вантажі масою одного місця понад 500 кг: верстати, трансформатори, автомобілі та інші вироби машинобудівельної промисловості, елементи будівельних конструкцій та інші. Довжина багатьох важковагових вантажів перевищує 16800 мм. Такі вантажі називають довгомірними. До них відносяться рейки, балки, залізобетонні конструкції, колони та інше.
Навалочні вантажі об’єднують сипкі і кускові матеріали, які перевозяться без упаковки (навалом, насипом) - вугілля, пісок, гравій, кокс, руда тощо. До них також відносяться сухі хімічні добрива, цемент та інші, які перевозяться в спеціальних цистернах. Вантажі сільськогосподарського виробництва (зернові, овочеві), які перевозяться розсипом, також складають групу навалочних вантажів.
Наливні вантажі – це рідкі вантажі, які перевозяться в цистернах чи в спеціальній тарі. До них відносяться нафта і нафтопродукти, кислоти, спирти, зрідженні гази, рослинні олії та різні рідкі хімічні продукти.
За ступенем небезпеки вантажі поділяються на 4 групи:
малонебезпечні (будівельні матеріали, харчові продукти та інші);
небезпечні за своїми розмірами (великогабаритні);
пилові матеріали (мінеральні добрива та інші матеріали, що створюють пил);
небезпечні.
До небезпечних вантажів відносяться речовини і предмети, що їх вміщують, які під час транспортування, вантажно–розвантажувальних операцій і зберігання можуть бути причиною вибуху, пожежі або пошкодження транспортних засобів, складів, пристроїв, будівель і споруд, а також загибелі, травмування, отруєння, опіків, опромінювання або захворювання людей і тварин.
Усі небезпечні вантажі поділяються на 9 класів:
1 – вибухові речовини;
2 – гази стиснуті, зріджені і розчинені під тиском;
3 – легкозаймисті рідини;
4 – легкозаймисті речовини і матеріали;
5 – окислювальні речовини, органічні перекиси;
6 – отруйні (токсичні ) речовини;
7 – радіоактивні і інфекційні речовини;
8 – їдкі і корозійні речовини;
9 – інші небезпечні речовини, які не мають вищезазначених властивостей, але потребують дотримання заходів безпеки при їх перевезенні
Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 1455;