Масаж при цукровому діабеті

Цукровий діабет (цукрова хвороба) - це ендокринне захворювання в результаті недостатності інсуліну. (Інсулін - гормон підшлункової залози).

Задачі масажу: покращити загальний стан пацієнта. Масаж з використанням дихальних вправ сприяє утилізації глюкози із крові і її повному використанні, мязами, що значно зменшує вміст цукру в крові.

Методика.

Положення пацієнта - лежачи на животі. Починають масаж з ділянки спини. Всі прийоми проводять з незначною силою і інтенсивністю, застосовуючи погладжування, розтирання, розминання, вібрацію безперервну лабільну, звертаючи особливу увагу на місце переходу м'язів в сухожилля, апоневрози, великі м'язові групи, проводячи прийоми вибірково (щипцеподібне розминання, циркулярні розтирання, накочування). Всі маніпуляції проводять за напрямком до найближчих великих лімфатичних вузлів. Роблять масаж надпліччя комірової зони - рухи в напрямку від нижньої ділянки потилиці до плечових суглобів; погладжування охоплююче, щипцеподібне, граблеподібне, розтирання щипцеподібне колове, перетинання, пиляння; розминання поперечне, щипцеподібне, натискання, зсування, розтягування; вібрація лабільна безперервна однією або двома руками. При масажі ділянки попереку, таза і нижніх кінцівок по задній поверхні,всі прийоми проводять в напрямку до найблищих лімфатичних вузлів, акцентуючи увагу на переходи м'язів в сухожилля і місця прикріплення м'язів до кісток, особливо великих м'язів. Масаж нижніх кінцівок починають із задньої поверхні стегна, відтак переходять на гомілку, стопу. Продовжують масаж по передній поверхні стегна, гомілки, стопи. Завершують сеанс масажем ділянки грудей і живота, чергуючи його з дихальними вправами. Тривалість процедури 30-40 хвилин, краще через день. На курс лікування 12-15 сеансів.

 

Масаж при подагрі

Це захворювання обумовлено порушенням пуринового обміну, яке характеризується підвищенням рівня сечової кислоти в крові і відкладенням уратів в епіфізах кісток, суглобових хрящах, навколосуглобових тканинах, нирках та інших органах.

Задачі масажу: сприяти видаленню із організму сечової кислоти, поліпшити крово- і лімфообіг в ураженій кінцівці. Масаж проводиться в період між нападами.При захворюванні верхніх кінцівок масаж починають з комірної зони в ділянці сегменту Д5-1, С7-2. Далі масажують плечовий суглоб, плече, ліктьовий суглоб, передпліччя, променевозапястковий суглоб, кисть, пальці.

Методика

Положення пацієнта - сидячи. Застосовують всі прийоми. Проводять масаж за відсмоктуючою методикою, роблячи акцент на ділянки суглобів і місця прикріплення сухожиль до кісток. Тривалість процедури 15-20 хвилин, можна через день. На курс 12-15 сеансів.

При захворюваннях нижніх кінцівок положення пацієнта лежачи на животі. Починають масаж з поперекової ділянки, включаючи паравертебральний вплив. Відтак масують сідниці, кульшові суглоби, задню поверхню стегна, гомілки, стопи обох ніг. По передній поверхні окремо масують колінний і гомілковостопний суглоби, місце прикріплення п'яткового сухожилля до п'яткового бугра, внутрішню і зовнішню кісточки. Тривалість процедури 20-25 хвилин. На курс 15-20 процедур, можна через день.

 

Методичні вказівки.

1 При масажі суглобових поверхонь враховувати доступність до масажованої ділянки.

2 При безпосередньому впливі на ділянку ураження слід частіше застосовувати прийоми розтирання ніжно і чергувати з охоплюючим погладжуванням.

3 Якщо пацієнтові після процедури стане погано масаж тимчасово треба припинити.

4 Застосовувати активні і пасивні рухи.

5 Рекомендувати комплексне лікування з ЛФК, теренкуром, (дозована ходьба), водними процедурами і дієтотерапією.

 








Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 849;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.