Скрепери гідравлічні. Основні механізми, призначення
Схему гідравлічного самохідного скрепера з примусовим розвантаженням і завантаженням за рахунок тягового зусилля наведено на рисунок 10.1.
На одновісному тягачі І розмішено також тягово-зчіпний пристрій 2, до якого прикріплена рама 3. До рами шарнірне приєднано ківш 7з днищем і бічними стінками.
На днищі закріплено змінні ножі 12. Ківш піднімають і опускають одним чи двома гідроциліндрами 4. Спереду він закривається передньою заслінкою 5, яка може повертатися двома гідроциліндрами 6. Задня стінка 8 ковша висувається гідроциліндрами 9. До нього прикріплена пневмоколісна вісь 10 та буфер 11.
Під час копання скрепер рухається вперед. Ківш 7 опущений гідроциліндрами 4, передня заслінка трохи піднята так, що між нею і ковшем утворилася щілина, ножі 12 врізаються в грунт.
Рисунок 10.2 – Гідравлічний самохідний скрепер:
1 – одновісний тягач; 2 – тягово-зчіпний пристрій; 3 – рама; 4 – гідро циліндри піднімання та опускання ковша; 5 – передня заслінка; 6 – гідроциліндри висування задньої стінки; 7 – ковш; 8 – задня стінка ковша; 9 – гідроциліндр; 10 – пневмоколісна вісь; 11 – буфер; 12 – змінні ножі
При копанні зв’язних ґрунтів ножі зрізують грунт, стружка, що утворюється, потрапляє в ковш, заповнюючи спочатку його задню частину, а потім передню. Остання порція проштовхується через ґрунт, що заповнив ковш, тому стружка повинна бути досить міцною. У цей момент необхідні найбільші зусилля, проте частина тягового зусилля витрачається на переміщення завантаженого ковша. Час заповнювання ковша незначний порівняно з часом транспортування, розвантаження і повернення в забій, але саме процес заповнювання визначає продуктивність скрепера, тому ківш треба заповнювати із “шапкою”.
Для цього використовують бульдозери-штовхачі, які в процесі копання штовхають ківш, упираючись відвалом у буфер, або ж роботи виконують за спареною схемою, коли два тягачі заповнюють спочатку один, а потім другий ковші.
З тих же міркувань доцільно застосовувати скрепери з елеваторним завантаженням.
Скрепери використовують для розробки, транспортування і укладання ґрунту в штучні споруди або відвал із подальшим розрівнюванням, плануванням та частковим ущільненням (при переміщенні відсипаним ґрунтом).
Можливість виконання закінченого циклу робіт дозволяє застосовувати скрепери при будівництві доріг, вирівнюванні майданчиків, розробці кар'єрів, будівництві гідротехнічних та іригаційних споруд у промисловому, цивільному та сільському будівництві.
Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 1035;