Машини та обладнання безперервного транспортування будівельних машин

Машини безперервного транспортування займають провідне місце серед підйомно-транспортних засобів різного призначення в будівельній індустрії. Вони дозволяють підвищити рівень комплексної механізації підйомно-транспортних, вантажно-розвантажувальних і складських робіт, створити єдину комплексну технологію виробництва, оскільки ці машини – основні засоби механізації та автоматизації виробничих процесів.

Головна особливість машин безперервного транспортування полягає у можливості безперервно переміщувати вантаж у заданому напряму. До машин безперервного транспортування належать конвеєри й засоби транспорту в несучому середовищі – обладнання пневмо- та гідротранспорту.

Конвеєри, які застосовуються в будівництві, за конструкцією поділяються на стрічкові, пластинчасті, скребкові, ковшові, гвинтові та інерційні.

Стрічкові конвеєри призначені для переміщення в горизонтальному і нахиленому(до 18-25º) напрямах сипких (пісок, ґрунт), дрібнокускових (щебінь, гравій) та штучних (цегла, блоки, плитка) вантажів на складах і будівельних майданчиках. Крім того, їх використовують як транспортуючі органи в траншейних ланцюгових та роторних екскаваторах, а також у бетоноукладальних та інших будівельних машинах. Проста конструкція, невелика металомісткість, зручність автоматизації, висока продуктивність. Крім стрічкових застосовуються пластинчасті, скребкові та вібраційні конвеєри.

Пластинчасті конвеєри (рисунок 3.1, а) використовують для транспортування гарячих, гостроребристих, кускових і штучних матеріалів. Робочий орган таких конвеєрів – безконечний багаторядний пластинчатий ланцюг 3, який охоплює приводні 4 й натяжні 2 зірочки. До ланок ланцюга прикріплюються металеві пластини 1 завтовшки 4-10 мм. Швидкість переміщення матеріалу до 0,5 м/с. Завантаження та розвантаження його виконують відповідно через завантажувальний бункер та розвантажувальний лотік.

Недоліки цих конвеєрів: значна маса і висока вартість рухомих частин; менша швидкість руху полотна порівняно зі швидкістю стрічкових конвеєрів; підвищене спрацювання шарнірних з'єднань і більший опір руху.

Скребкові конвеєри (рисунок 3.1, б) застосовують для переміщення слабоабразивних і подрібнених матеріалів (цемент, вугілля, сніг у снігонавантажувачах) на невеликі відстані та під великим кутом нахилу. Вони відрізняються від пластинчатих тим, що на тягових ланцюгах 3 закріплені скребки 5, а нижня робоча вітка розміщена у відкритому нерухомому жолобі і, рухаючись, переміщує матеріал.

Переваги скребкових конвеєрів: проста конструкція, універсальність застосування.

Рисунок 3.1 – Конвеєри з ланцюговим тяговим органом :

1 – пластина; 2, 4 – натяжна і приводна зірочки; 3 – ланцюг; 5 – скребок

 








Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 913;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.