Сполучення джерел живлення

 

Первісні елементи (або акумулятори) для збільшення потужності при маленькому значенні напруги з’єднують у батареї. З’єднання дозволяється лише для однорідних елементів, які мають однакові ЕРС та внутрішні опори.

Існує три засоби сполучення елементів у батарею:

· Послідовне (рис.11.4).

Використовується, коли струм споживача не перевіщує номінального струму елемента, а напруга споживача ( U ) більше ЕРС одного елемента ( ε0 ). Кількість елементів у батареї знаходиться як:

У всіх елементів ЕРС повинні мати однаковий напрямок ( для чого негативний зажим першого елемента з’єднується з позитивним зажимом другого елемента й так далі ). Ємність батареї в цьому випадку дорівнює ємності одного елемента, а ЕРС батареї буде:

Внутрішній опір батареї буде:

 

Рисунок 11.4 - Послідовне сполучення джерел живлення

 

· Паралельне (рис.11.5).

Використовується, коли струм споживача ( І ) перевіщує розрядний струм елемента ( Ір ), а напруга споживача ( U ) дорівнює ЕРС одного елемента ( ε0 ). Кількість елементів у батареї знаходиться як:

При цьому сполученні позитивні зажими з’єднуються в один вузол, а негативні - в другий. ЕРС батареї дорівнює ЕРС одного елемента:

Внутрішній опір батареї буде:

Ємність батареї дорівнює сумі ємностей паралельно з’єднаних елементів.

 

Рисунок 11.5 - Паралельне сполучення джерел живлення

 

· Групове сполучення - це комбінація послідовного та паралельного з’єднання елементів. Використовується, коли номінальні напруга та струм споживача більше за ЕРС та розрядний струм одного елемента.

 

11.3 Розрахунок електричних кіл методом перетворення схеми ( метод «згортання» )

 

Для полегшення розрахунків електричних кіл використовують рівнозначні (або еквівалентні) перетворення з метою спрощення схеми кола. Це перетворення зірки в трикутник чи навпаки, згортання схеми з кінця, використовуючи формули послідовного чи паралельного сполучення опорів. Суть метода «згортання» привести електричне коло до найпростішого кола. Тобто знайти еквівалентний опір всього кола та використовуючи закон Ома знайти струми чи напруги. Цей метод використовується для розрахунку простих кіл (кола з одним джерелом живлення), коли відомі ЕРС генераторів

(або напруги) та опори ділянок кола.

 

 








Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 769;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.