Медико-педагогічна комісія – див. Комісія медико-педагогічна

Меню інтерфейсу користувача — це список деяких об'єктів, з яких здійснюється конкретний вибір. Об'єкти меню називають пунктами меню, або — командами.

Мережа (Network) –– будь-яке з’єднання двох або більше комп’ютерів, яке дозволяє сумісне використання апаратного чи програмного забезпечення. LAN (локальні обчислювальні мережі) – термін для менших мереж, WAN (регіональні обчислювальні мережі) – для більших. Інтернет іноді називають найбільшою мережею у світі.

Мережа комп’ютерна локальна (LAN, Local Area Network) ––обчислювальна мережа, обмежена у просторі однією будівлею. Локальні мережі, об’єднані між собою, утворюють регіональні (Wide Area Networks, WANs), а ті в свою чергу, глобальні мережі.

Мережа магістральна (Backbone) – частина Інтернету, яка відрізняється високою швидкістю передачі інформації та високою пропускною здатністю.

Мережа регіональна (WAN, Wide Area Network) – велика комп’ютерна мережа до складу якої входять локальні мережі (LAN), розташовані на території якогось географічного регіону. Вузли WAN спілкуються між собою за допомогою магістральної мережі.

Метод – система прийомів для досягнення поставленої мети. Методи психологічного дослідження: об’єктивне спостереження і самоспостереження; експеримент (лабораторний чи природній); експертне оцінювання; анкетування; інтерв’ю; тести тощо.

Метод клінічний -у психології пролонговане вивчення особистості шляхом спостереження та експериментальних методик, з метою встановлення психологічного діагнозу.

Методика Роршаха –проективний тест для дослідження особистості. Досліджуваному послідовно показують 10 аморфних (слабо конструйованих чорно-білих зображень (так званих плям Роршаха), щоразу досліджуваний повинен відповісти на питання: „Що це таке?”.

Методики психодіагностичні комп'ютерні (Комп'ютерні психодіагностичні методики) – це новий клас психодіагностичного інструментарію, за допомогою якого здійснюється автоматизоване обстеження досліджуваного з формуванням комп'ютерного психодіагностичного висновку на основі технології інженерії знань.

Мислення - процес моделювання невипадкових відносин навколишнього світу на основі аксіоматичних положень.

Мова –суспільно зумовлена система словесних знаків, що служить засобом спілкування в даному суспільстві.

Мова розмітки гіпертексту (HTML, Hypertext Markup Language) – мова опису сторінок для World Wide Web.

Моделювання діяльності психологічне– цілеспрямоване модифікування (видозміна) того чи іншого виду людської діяльності (трудової, навчальної, ігрової тощо). Застосовується в основному у конструюванні і використанні ситуативних тестів та тренажерів, а також у рольовій грі.

Моделювання психіки – метод пізнання психічних явищ і процесів на основі побудови і вивчення їх моделей. У психології вдаються до моделювання психіки як до цілісного утворення або моделювання окремих феноменів – психічних функцій, станів, процесів.

Моделювання психічних функцій технічне- створення та використання технічних пристроїв, які відтворюють в своєму функціонування кінцеві результати роботи людського мозку щодо сприймання, збереження, відтворення і переробки інформації. Найпоширенішим засобомтехнічного моделювання психічних функцій людини є ПЕОМ, що виконують функції збереження та логіко дедуктивної переробки інформації.

Модем (Modem, modulator/demodulator) -пристрій, який дозволяє користувачам зв’язуватися з іншими користувачами за допомогою звичайних телефонних ліній. Оскільки телефонні мережі є аналоговими, модем перетворює цифрову інформацію у аналогову і навпаки (електричні імпульси, які ви чуєте як шуми).

Мотив(від лат. moveo - рухаю) - матеріальний чи ідеальний предмет, досягнення якого виступає змістом діяльності.

Мотивація –система мотивів, яка визначає конкретні форми діяльності або поведінки людини.

Навичка –психічне новоутворення, завдяки якому індивід спроможний виконувати певну дію раціонально, з належною точністю і швидкістю, без зайвих витрат фізичної і нервово-психічної енергії.

Надійність вимірів (тестів) – відтвореність результатів вимірів в аналогічних умовах, що кількісно може виражатися за допомогою кореляції результатів початкових і повторних вимірів. Залежить від об’єктивності експериментатора, надійності вимірювальної апаратури і відсутності неконтрольованої варіабельності обстежуваної властивості.








Дата добавления: 2016-05-05; просмотров: 614;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.