Теоретичні положення
При проведенні експериментальних досліджень потужності приводу вантажопідйомного механізму від величини вантажу, що піднімається, необхідно враховувати особливості кінематики механізму, а також характеристики підйому поліспаста.
Основними характеристиками поліспастів є їх кратність u і коефіцієнт корисної дії .
Кратність поліспаста u визначається числом гілок z, на яких підвішується ватаж, або дорівнює співвідношенню колової швидкості намотування канату на барабан до швидкості підйому вантажу , або дорівнює співвідношенню величини вантажу G, що піднімається, до колового зусилля на барабані :
; ; . (5.1)
ККД поліспаста визначається співвідношенням: при обігу каната з нерухомого боку.
. (5.2)
Рис 5.1. Кран стріловий КЛ-3
При сбігу каната з рухомого блоку
, (5.3)
де -ККД блока на підшипниках кочення, ; u – кратність поліспаста; - кількість направляючих блоків.
Рис. 5.2. Кінематична схема вантажної лебідки крана КЛ-3: 1- електродвигун, 2- муфта, 3- гальмо, 4- редуктор, 5- барабан
Рис. 5.3. Схема запасовування вантажного канату
При відомій швидкості підйому вантажу і кратності поліспаста u можна визначити швидкість намотування канату АН барабан
(5.4)
в цьому випадку швидкість барабана буде дорівнювати
(5.5)
а частота обертання:
, (5.6)
де - радіус барабана, м.
Коли відома технічна характеристика електродвигуна приводу підйомної лебідки, то легко визначити передаточне співвідношення редуктора
. (5.7)
Необхідна потужність електродвигуна лебідки визначається за формулою
, (5.7)
де - ККД редуктора, звичайно приймають = 0,94...0,96. Наведена методика розрахунку дозволяє за необхідною величиною мого вантажу, що підіймається та швидкості його підйому визначити основні параметри передаточних механізмів і електродвигуна лебідки. Користуючись наведеними залежностями можна вирішити і зворотну задачу: при відомих технічних характеристиках електродвигуна, редуктора і поліспаста можна визначити максимальну величину і швидкість підіймає мого вантаж.
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 706;