Охолодження трансформаторів

Конструктивне виконання трансформаторів залежить значною мірою від способу його охолодження. За цією ознакою трансформатори поділяють на сухі з природним або штучним охолодженням та масляні з природною або штучною циркуляцією масла.

У сухих трансформаторах обмотки та інші частини трансформатора мають безпосередній дотик до повітря, яке оточує трансформатор. Тому їх охолодження відбувається шляхом випромінювання та природної конвекції повітря. Оскільки коефіцієнт тепловіддачі в повітря невеликий, то сухі трансформатори виготовляють лише малої потужності та напругами до 15-20кВ.

У трансформаторах з масляним охолодженням магнітопровід з обмотками повністю занурюють у бак, що наповнений мінеральним (трансформаторним) маслом. Трансформаторне масло має більш високу теплопровідність, ніж повітря та добре передає тепло від обмоток і магнітопровода трансформатора до стінок бака, що має набагато більшу площу охолодження, ніж активна частина трансформатора.

Види охолоджувачів трансформаторів:

  1. Радіатори. Вони, бувають різних типів. В основному вони утворюються системою плоских каналів в пластинах з торцевим зварним швом, які сполучають верхній і нижній колектори.
  2. Гофрований бак. Він є одночасно і баком і охолоджувальною поверхнею для розподільних трансформаторів малої та середньої потужності. Такий бак має кришку, гофровані стінки бака і нижню коробку.
  3. Вентилятори. Для великих вузлів можливе використання підвісних вентиляторів під радіаторами або збоку від них для забезпечення примусового руху повітря і природного масляного і примусового повітряного охолодження. Це може збільшити навантажувальну здатність трансформаторів приблизно на 25%.
  4. Теплообмінники з примусовою циркуляцією масла, повітря. У великих трансформаторах відведення тепла за допомогою природної циркуляції через радіатори вимагає багато місця. Потреба в просторі для компактних охолоджувачів набагато нижча, ніж для простих радіаторних батарей. З точки зору економії місця може виявитися вигідним використовувати компактні охолоджувачі зі значним аеродинамічним опором, що вимагає застосування примусової циркуляції масла за допомогою насоса і потужних вентиляторів для нагнітання повітря.
  5. Масляно-водяні охолоджувачі, зазвичай, виконують у вигляді циліндричних трубчастих теплообмінників зі знімними трубками. Такі теплообмінники дуже поширені і вважаються класичними конструкціями.

 








Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 2814;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.