Проектування поздовжнього профілю колій шляхопроводної розв'язки

Поздовжній профіль повинний проектуватися з обліком не тільки економічності (мінімум земляних робіт і витрат енергії), але і забезпечення умов безпеки, плавності і безперебійності руху поїздів.

Ухили окремих елементів профілю не повинні перевищувати керівного ухилу, прийнятого для даного напрямку.

Розв'язки підходів у залізничних вузлах і з'єднувальні колії, що передбачаються для руху поїздів в одному напрямку, у важких умовах допускається проектувати на спусках крутіше керівного ухилу, але не більш максимального, установленого для ліній I і II категорій не більш 15‰, III категорії на більш 20‰, IV категорії і під'їзних колій не більш 30‰.

Точки перелому профілю варто розміщати так, щоб вертикальні криві у профілі не збігалися в плані з перехідними кривими і стрілочними переводами. Таким чином, відстань від точки перелому до цих елементів, а також до шляхопроводів повинна бути не менш тангенса вертикальної кривої, який визначається по формулі:

де R – радіус вертикальної кривої (15000 м – для ліній I категорії, 10000 м – для II і III категорії);

Di – алгебраїчна різниця ухилів, ‰.

Необхідна різниця позначок головок рейок верхньої і нижньої колій (рис. 12.1) визначається по формулі

Рис. 12.1. Схема шляхопроводу.

де hг– габаритна відстань від головки рейки до низу конструкції пролітної будови шляхопроводу на перегонах (приймається 6,25 м для шляхопроводів шириною не більш 5 м і 6,4 м при ширині більш 5 м);

hс– конструктивна висота пролітної будови, обчислювальна від низу пролітної будови до підошви рейки верхньої колії і залежна від величини прольоту і конструкції пролітної будови;

hр – висота рейки верхньої колії.

Різницю позначок головок рейок у попередніх розрахунках можна приймати від 7,5 (при шляхопроводі над однією колією і куті перетинання 60° і більш) до 8,5 м (при перетинанні великими прольотами двох-трьох колій під гострим кутом).

Рис. 12.2. Довжина площадки.

Як правило, довжина елементів профілю на головних коліях повинна бути не менш половини прийнятої на перспективу довжини приймально-відправних колій. Мінімальна довжина елементів профілю в розв'язках допускається 200 м.

Довжина площадки для розміщення шляхопроводу (рис. 12.2) визначається за формулою:

Запроектувавши шляхопроводну розв'язку в плані і визначивши можливе місце шляхопроводу за умовами плану лінії, з'ясовують, чи можна при отриманій довжині нової колії набрати достатню різницю позначок колій у місці шляхопроводу.

Довжина колії по кривій L1між точками перелому профілю М і D (рис. 11.1) знаходиться по формулі:

У свою чергу довжини кривих визначають по формулах:

Висота, що набирається, протягом L1визначається з урахуванням зм'якшення ухилів у кривих з виразу:

де iк – керівний ухил, 700/R – зм'якшення ухилу в кривих.

Насамперед, знаючи позначку існуючої головної колії H1 у т. М (мал. 11.1) і поздовжній профіль, визначають позначку H2існуючої колії в місці спорудження шляхопроводу.

Якщо в проектованій розв'язці нова колія проходить поверху, то найбільш сприятливим буде випадок, коли існуюча колія йде на спуску (H2 < H1), потім йде випадок розташування існуючої колії на площадці,, коли Н2= H1, і несприятливий випадок розташування існуючої колії на підйомі, коли Н2> H1. В усіх трьох випадках улаштування розв'язки при перетинанні в наміченому пункті можливо, якщо

Якщо виявиться, що в місці спорудження шляхопроводу H1+ DH > Н2+ h, можна застосовувати в розв'язці більш положисті ухили чи змінювати місця переломів профілю, добиваючись зменшення обсягу земляних робіт. У тих випадках коли існуюча колія має підйом убік шляхопроводу, може вийти, що H1+ DH < Н2+ h. Це означає, що трасу розв'язки треба подовжити (розвити), змінивши місце і кут шляхопроводу (або тільки кут).

У тих випадках коли нова колія проектується понизу, улаштування розв'язки при перетинанні в наміченому місці буде можливо за умови

де Н2 -відмітка існуючої колії в місці шляхопроводу.

Якщо H1DH буде менше Н2h, то при проектуванні поздовжнього профілю нової колії можна застосувати більш положисті ухили.








Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 663;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.