Суб’єктивні суміжні права
Усі суб’єкти суміжних прав мають використовувати свої суб’єктивні права в такий спосіб, щоб не порушити прав авторів, чиї твори використовуються. Виконавці мають здійснювати свої суб’єктивні права за умови дотримання прав авторів, чиї твори виконують. Виробники фонограм і організації мовлення зобов’язані дотримуватися прав авторів і виконавців. Організації мовлення - прав виробників фонограм, авторів і виконавців.
Існуюче законодавство не передбачає процедури закріплення виникнення і здійснення суміжних прав. Проте виробники фонограм і виконавці з метою інформування про належність їм суміжних прав, що виникли у процесі створення фонограми, можуть на всіх її примірниках або їх упаковках використовувати спецзнак охорони суміжних прав. Цей знак складається з трьох елементів:
- латинської літери Р, вписаної у коло â;
- ім’я (найменування) особи, що має суміжні права;
- зазначення року першої публікації фонограми.
Термін дії суміжних прав
Майнові права виконавця діють протягом 50 років після першого виконання.
Особисті немайнові права виконавця охороняються безстроково.
Майнові права виконавця можуть переходити у спадщину.
Не переходять у спадщину особисті немайнові права виконавця. Спадкоємці виконавця мають право захищати зазначені права.
Права виробника фонограми або відеограми діють протягом 50 років після першого опублікування фонограми або відеограми або протягом 50 років після її першого запису, якщо фонограма або відеограма не була опублікована протягом цього терміну.
Права організації ефірного мовлення діють протягом 50 років після здійснення такою організацією першої передачі в ефір або по кабелю.
Відлік терміну починається з 1 січня року, що настає за роком, у якому мав місце юридичний факт виникнення терміну.
Права власників суміжних прав
Права виконавця
Особисті немайнові права. Виконавцю належать такі особисті немайнові права:
- право на визнання виконавцем свого виконання;
- право на ім'я;
- право на захист репутації виконавця.
Право на визнання виконавцем свого виконання означає, що виконавець стосовно своїх усних, записаних на фонограми виконань має право вимагати визнання себе виконавцем.
Право на ім'я означає можливість виконавця вимагати, щоб при будь-якому використанні його творчої інтерпретації твору згадували його справжнє або вигадане ім'я (псевдонім), яке при цьому не можна спотворювати. Право на ім'я є невідчуженим і охороняється безстроково.
Суть права на захист репутації виконавця полягає в тому, що будь-які виправлення, зміни, доповнення, які дозволяє робити сучасна техніка, можна вносити тільки за згодою виконавця.
Особисті немайнові права належать виконавцю незалежно від його майнових прав і зберігаються за ним у випадку передачі виключних прав на використання виконання.
Майнові права. Виконавцю належать виключні права на використання його виконання відповідно до закону.
Крім випадків, зазначених законом, будь-які фізичні або юридичні особи можуть використовувати виконання тільки за договором із правовласником.
Майнові інтереси виконавця забезпечують шляхом закріплення за ним права на використання виконання в будь-якій формі, у тому числі права на одержання винагороди за кожний вид використання виконання.
До майнових прав виконавця належать:
- право на використання виконання;
- право на передачу незаписаного виконання;
- право на запис;
- право на розповсюдження;
- право на здачу в прокат;
- право на передачу запису виконання;
- право на обнародування запису виконання;
- право на ретрансляцію;
- інші права.
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 635;