Реалізація і охорона права власності.
Власник об’єктів промислової власності отримують виключне право на їх використання за допомогою патентів на винахід, промисловий зразок. корисну модель, а також свідоцтво на товарний знак.
Патент – виданий державним органом документ, який дає особі або організації виключне право використовувати зазначене патентом технічне рішення.
Патент має дві частини:
· патентну грамоту (видається патентовласнику);
· патентний опис.
Правова охорона товарних знаків і знаків обслуговування здійснюється за допомогою свідоцтва, яке засвідчує його приорітет.
На моделі на видається патентна грамота. Патент видається на п’ять років.
Товарний знак.
- знак обслуговування.
НОУ-ХАУ – раціоналізаторські пропозиції.
Гудвіл– є власністю підприємства, немає спеціального правового захисту.
Реалізація прав власності на нематеріальні ресурси здійснюється у формі ліцензійної угоди. Ліцензією називається дозвіл використовувати технічне досягнення протягом певного строку за обумовлену винагороду.
Ліцензійна угода – договір на використання патентів, НОУ-ХАУ, товарних знаків.
Добровільна ліцензія характерна тим, що ліцензіар передає дозвіл використати об’єкти права ліцензіанту на підставі договору.
Примусова ліцензія видається на підставі рішення державного органу проти волі патентовласника.
Звичайна ліцензія – залишає ліцензіару право особистої експлуатації технічного рішення і можливість укладати аналогічні угоди з іншими ліцензіантами.
Виключна ліцензія передає ліцензіанту право виключного користування об’єктом ліцензії, але ліцензіар залишає за собою право користуватися ліцензією.
Безпатентна ліцензія – регулює, щодо об’єктів. які не захищені патентом.
За використання об’єкту ліцензійною угоди ліцензіант сплачує ліцензіару певну винагороду у формі періодичних відрахувань або поутальної виплати (одноразової).
За обсягом прав на використання ліцензії бувають:
· звичайна – залишає ліцензору право особистої експлуатації технічного рішення дає можливість укладати угоди з іншими ліцензіатами.
· виключна – передає ліцензіату право виключного користування об’єктом ліцензії, але ліцензатор залишає за собою право користуватися ліцензією.
· повна – означає перехід до ліцензіата всіх прав
Періодичні відрахування (роялті) встановлюються у вигляді ставок до обсягу чистих продаж або до собівартості виробництва,або у розрахунку на одиницю ліцензійної продукції.
Пашуальна виплата-одноразова виплата-одноразова винагорода,за право користуванняоб’єктом ліцензійної угоди і являє собою фактичну ціну ліцензійної продукції.
Дата добавления: 2016-04-19; просмотров: 738;