Реальні елементи з негативною диференціальною

провідністю

 

Серед різних активних елементів зустрічаються такі, у яких на їх вольтамперних характеристиках існують ділянки з негативною диференціальною провідністю.

Прикладом такого елементу може бути обернено-зміщений перехід. При тепловому пробої такого переходу на його вольтамперній характеристиці може виникнути ділянка з негативною диференціальною провідністю (рис.1.4), котру можна використати для генерації високочастотних коливань. Цей ефект спостерігав ще у 1922 р. російський винахідник Лосєв, який запропонував перший напівпровідниковий автогенератор, названий ним “кристадином”.

Класичним прикладом пристрою з НДП є тунельний діод, який має вольтамперну характеристику подібну до зображеної на рис.1.1. Оскільки НДП тунельного діоду дуже велика, він звичайно підключається до коливного контуру автотрансфоматорно, так щоб еквівалентний опір між точками “b” i “o” перевищував не більше як в 1,5 - 3 рази (рис.1.5). Якщо буде більше цієї величини, то амплітуда коливань виходить за межі ділянки з НДП, і форма генерованих коливань стає далекою від синусоїдальної, що вельми небажано.

 








Дата добавления: 2016-04-19; просмотров: 545;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.