Документи, використовувані при розрахунках
При постачаннях товарів за контрактом і при розрахунках за товари використовуються комплекти документів, що перераховуються в контрактах, що укладаються.
У комплект платіжних документів входять такі основні групи:
1.Товаросупроводжувальні документи:
1.1.Специфікація, що підтверджує, що товар поставлений за номенклатурою та в кількості, передбаченій контрактом.
1.2. Сертифікат якості, що засвідчує, що товар перед відвантаженням перевірений постачальником на відповідність технічним вимогам контракту.
1.3. Пакувальний лист, у якому вказується, у яких вантажних упакуваннях міститься який товар і в якій кількості.
2. Товаророзпорядчі документи:
2.1. Транспортний документ, що підтверджує відправлення вантажу на визначеному транспортному засобі.
2.2. Страховий договір чи сертифікат, що засвідчує, що товар застрахований від транспортних ризиків відповідно до умов контракту.
3. Рахунок-фактура.
Продавець і покупець визначають у контракті, які документи входять до складу товаросупроводжувальних. Зазвичай комплект таких документів міститься у вологозахисному упакуванні й надійно кріпиться до транспортних місць.
Платіжні документи, що пересилаються експортером імпортеру при банківських переказах, через банк при акредитивах та інкасо, є одночасно і товаророзпорядчими документами, що дозволяють отримати товар у перевізника відповідно до базисних умов постачання. Коли товар перебуває в дорозі від продавця до покупця, транспортні товаросупроводжувальні документи є уособленням товару і за ними можна здійснювати угоди.
У розрахунках при здійсненні зовнішньоторговельних операцій найважливішим документом є рахунок-фактура, що направляється продавцем покупцю з метою одержання грошей чи інших грошових зобов'язань за постачання товарів, надання послуг і в порядку інших взаєморозрахунків.
На практиці застосовуються також рахунки-проформи, передані покупцю з інформаційними цілями і такі, що не передбачають платежів на підставі їх надання.
Додатково до складу платіжних документів у контракт можуть бути внесені й інші документи:
· комплектувальна відомість, що вказує, якими частинами комплектного постачання є частини, що постачаються, і деталі;
· сертифікат походження товару, що завіряється консульством країни імпортера в країні експортера і підтверджує, що товар виготовлений у країні експортера;
· акт остаточного приймання товару представниками покупця в країні експортера.
Дата добавления: 2016-02-16; просмотров: 702;