Переваги і недоліки акредитивної та інкасової форм розрахунків

Акредитивна форма розрахунків найбільш вигідна продавцю, оскільки являє собою тверде і надійне забезпечення платежу, отримане до початку відвантаження. Якщо надані документи відповідають умовам акредитиву, то здійснення платежу за ним не пов'язано зі згодою покупця на оплату товару.

Але акредитив у той же час є найбільш складним методом розрахунків для продавця, оскільки одержання платежу пов’язане з правильним оформленням документів і своєчасним поданням їх у банк. Висуваючи жорсткі вимоги до оформлення документів відповідно до умов акредитиву, банки захищають інтереси покупців, тому що діють на підставі їхніх доручень.

Основні недоліки акредитивів для покупців полягають у певних затримках проходження документів через банки, а також високої вартості акредитивів.

У міжнародній практиці склалася традиція розділяти банківські витрати між сторонами договору, кожна з який оплачує банківські комісії на території своєї країни.

Інкасова форма розрахунків деякою мірою більш вигідна покупцю, оскільки банки захищають його право на товар до моменту оплати документів. Право на товар покупцю дають товаророзпорядчі документи, у володіння якими він вступає після їх оплати. Така форма розрахунків вигідна покупцю ще й тому, що передбачає оплату дійсно поставленого товару, а витрати на проведення інкасової операції відносно невеликі.

Основні недоліки інкасової форми розрахунків:

· тривалість проходження документів через банки і відповідно періоду їх оплати - від кількох тижнів до місяця і більш;

· покупець може відмовитися від оплати наданих документів. У цьому випадку продавець буде нести витрати, пов'язані зі збереженням вантажу, продажу його третій особі чи перевезенням назад у свою країну.

Розрахунки чеками

Чек- один з поширених видів цінних паперів, що являє собою грошовий документ чітку встановленої форми, що містить письмове розпорядження власника рахунка (чекодавця, трасата) банку чекодавця про виплату власнику чека позначеної в ньому суми грошей після його пред'явлення чи протягом терміну, встановленого законодавством.

Оплачений чек за підписом пред'явника служить для банку розпискою у виплаті зазначеної в ньому суми і підтвердженням правильності здійснюваної операції. Чекодавець у момент виписки чека повинний мати кошти на рахунку, тобто чек повинний бути «покритим».

Основними видами чеків, використовуваними у міжнародних розрахунках, є:

· пред'явницький чек, що виписується на пред'явника, його передача і обіг відбуваються, як у готівки;

· іменний чек виписується на певну особу з застереженням «не наказу» чи рівнозначним застереженням і не може передаватися у звичайному порядку іншій особі

· ордерний чек, що виписується на користь певної особи. Він може бути переданий іншій особі шляхом передавчого напису на зворотному боці;

· банківський чек - чек, виставлений одним банком на інший банк.

Чек належить до категорії оборотних документів. Усі права на чек можуть бути передані за допомогою передавчого напису - індосаменту, що проставляється на зворотному боці чека чи на доданому до чека додатковому листі (алонжі).

Платіж за чеком може бути гарантований будь-якою іншою особою, крім платника за чеком. При цьому особі, яка підписалася в якості гаранта, можна, але не обов'язково, вказувати, за кого вона дає гарантію. При відсутності такої вказівки гарантія вважається даною за чекодавця.








Дата добавления: 2016-02-16; просмотров: 1000;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.