Операції з купівлі-продажу товарів
Операції з купівлі-продажу товарів у матеріально-речовій формі є основним видом операцій у зовнішній торгівлі.
Угода купівлі-продажу товарів - постачання конкретних товарів у погоджений термін за узгодженою ціною на погоджених умовах. Передбачає перехід прав власності на товар від продавця до покупця й оформляється контрактом купівлі-продажу.
Угоди з купівлі-продажу товарів можна класифікувати за різними критеріями.
Перший критерій - напрямок торгівлі. За цією ознакою розрізняють експортні, імпортні, реекспортні й реімпортні запродажні зовнішньоторговельні контракти. Експортні операції спрямовані на вивіз товарів за межі держави. Імпортні операції пов'язані з ввезенням на внутрішній ринок товару, закупленого в іншої країни.
Реекспортні операції - продаж з вивозом за кордон раніше імпортованого товару, що не піддавався переробці. Зазвичай ці операції виникають через різку зміну міжнародної обстановки, відсутність прямих економічних і дипломатичних зв'язків між країнами, виникнення воєнних дій. Схема взаємодії сторін при реекспортних операціях представлена на рис. 5.1.
Рис. 5.1 Алгоритм дій сторін при реекспортних операціях:
1 – запит до реекспортера про постачання товару;
2 – укладання контракту реекспортера з експортером на постачання товару;
3 – постачання товару експортером відповідно до контракту й оплата за товар;
4 – укладання контракту реекспортера з імпортером;
5 – постачання товару імпортеру й одержання від нього оплати.
Реімпортні операції - придбання з увозом через кордон раніше експортованого товару, що не піддавався там обробці. До таких операцій належать види повернення:
· бракованої продукції;
· товарів, не реалізованих посередником на ринку;
· товарів, які раніше постачалися на консигнацію.
Другий критерій класифікаціїоперацій із зовнішньоторговельної купівлі-продажу товарів - призначення товарів. Тут також виділяють кілька груп:
· операції з торгівлі сировинними і продовольчими товарами;
· купівля-продаж машинно-технічної продукції;
· постачання товарів масового попиту.
Третій критерій класифікації - ступінь готовності товару до продажу. За цією ознакою розрізняють: постачання готової продукції, вузлів і деталей для зборки, комплектного устаткування і т.д.
Дата добавления: 2016-02-16; просмотров: 962;