Збивання в електроміксері
Збивання в міксері (блендері) необхідне, коли до складу напою входять емульгатори (яйця, молоко, вершки, сметана). Цей спосіб приготування максимально зберігає всі цінні якості продуктів, підвищує їх засвоюваність, надає їм легкого приємного смаку.
Процес приготування такий: компоненти наливають на подрібнений лід в міксер (блендер), потім перемішують до однорідної маси. Перш ніж покласти лід в міксер (блендер), його подрібнюють, для цієї процедури зручно використовувати млин для льоду.
Найчастіше міксером (блендером) користуються при приготуванні яєчних, молочних і деяких інших коктейлів, коли потрібне дуже інтенсивне перемішування, або піноутворення, або подрібнення фруктів до консистенції пюре. Цим способом, зокрема, готують усі фліпи (коктейль з яєчним жовтком, який збивають з наступними компонентами суміші).
Спосіб приготування напоїв залежить від їх компонентів і призначення.
Усі змішані напої поділяють на групи за такими ознаками:
Ø вмістом алкоголю та складом компонентів — алкогольні (міцні, десертні, ігристі),
Ø безалкогольні та молочні;
Ø об’ємом порцій — короткі до 75 мл, середні до 100 мл, довгі 150 мл і вище,
Ø групові від 500 мл і більше;
Ø за призначенням — аперитиви (коктейлі та довгі змішані напої), післяобідні (коктейлі), вечірні (коктейлі та довгі й групові змішані напої);
Ø температурою подавання — холодні, гарячі;
Ø технологією приготування і використанням специфічних компонентів — оригінальні змішані напої (коктейлі);
Ø способом приготування — порціонні або індивідуальні та групові.
Основа змішаного напою виявляє його основний смак, тому об’єм її основи більший, ніж решта компонентів. Основа може виступати в ролі самостійного алкогольного або безалкогольного напою.
Алкогольним називається напій, який містить етиловий (харчовий) спирт. За вмістом алкоголю основа поділяється на:
Ø міцноалкогольну (під 20 % об’єму спирту і вище);
Ø середньоалкогольну (9 — 20 % об’єму спирту);
Ø слабкоалкогольну (до 9 % об’єму спирту).
Вміст цукру може бути до 2 %, 10 і вище 10 %.
До міцноалкогольних основ з вмістом цукру до 2 % належать горілка, джин, віскі, ром, коньяк, плодово-ягідні бренді. Під час складання рецептур змішаних напоїв класичні основи можуть вистукали в ролі одного напою або можливе поєднання дистилятів з плодово-ягідним бренді, наприклад: горілка + абрикосове бренді; віскі + персикове бренді; джин + вишневе бренді.
До міцноалкогольних основ з вмістом цукру вище 10 % належать солодкі та напівсолодкі настоянки і наливки, міцні плодово-ягідні лікери. Як основа для коктейлів ці напої використовуються частково, проте вони є прекрасними компонентами при поєднанні з класичними основами (горілка + вишневий лікер).
До середньоалкогольних основ з вмістом цукру до 10 % належать кріплені (Портвейн, Херес, Мадера, Марсала), ароматизовані (Вермут), десертні (Мускат, Токай, Кагор) вина. Як основа ці .напої використовують частково, зокрема під час приготування фліпів, коктейлів аперитивів, хайболів.
До середньоалкогольних основ, які не містять цукор, належать сухі вина. їх використовують як основу при приготуванні крюшонів і пуншів.
До слабкоалкогольних основ належить пиво. Його використовують при приготуванні змішаних напоїв групи Сенгері.
Зм’якшуюче-згладжуючий компонент (ЗЗК) є інгридіентом , який згладжує гостроту основи. Його об’єм повинен бути меншим, ніж об’єм основи, проте в окремих випадках може бути рівним, якщо компонент (або його поєднання) використовують як основу.
Зм’якшуюче-згладжуючий компонент може бути алкогольний і безалкогольний. До алкогольного ЗЗК належать:
Ø ароматизовані вина (Вермут);
Ø бітери (гіркі),;
Ø ароматичні лікери (Шартрез, Бенедиктин);
до безалкогольного ЗЗК належать :
Ø різні соки,
Ø яйця,
Ø молоко,
Ø сметана.
Залежно від смакових компонентів, які входять в ЗЗК, його можна поділити на чотири групи: ароматичну, сокову, емульгаторну і лікерну.
1. Ароматична група включає ароматизовані вина (Вермут) і вина типу Вермут-Дюбонне, Ліллет, Рафаель, Фернет-Бранка; змішані бітери — Чинзано-бітер, Мартіні-бітер, Пунт-е-Мес, Кампарі; кріплені вина — Портвейн, Херес, Мадера, Марсала; спиртові аперитиви — Амер-Пікон, Перно-45".
2. Сокова група — плодово-ягідні соки.
3. Емульгаторна група — яйця, молоко, вершки, сметана.
4. Лікерна група — ароматичні міцні лікери типу Бенедиктин, Шартрез, Кюрасао, Куантро, М’ятний. Смако-ароматичний компонент (САК) підсолоджує, забарвлює змішаний напій і надає йому специфічного аромату. В коктейлі цей компонент додають в малих дозах.
САК поділяють на три групи:
1. Солодка — натуральні плодово-ягідні сиропи і плодово-ягідні лікери.
2. Солодко-ароматична — ароматичні лікери — Шартрез, Бенедиктин, Кюрасао.
3. Гірко-ароматична — спиртові бітєрси — Перно-45", Кампарі, Ангостура, Пейшо, Унікум, Пунт-е-Мес. Смако-ароматичний компонент можна використовувати в різних поєднаннях, наприклад: солодка частина (плодоію-ягідний сироп) + ароматична частина (бітер Ангостура).
Замість бітерів можна використовувати бальзами Російський, Московський, Ризький.
Наповнювач – один з основних компонентів, який використовують при приготуванні довгих змішаних напоїв. Він розбавляє основні компоненти змішаного напою і надає йому своєрідної свіжості, легкості.
Об’єм наповнювача в напої повинен бути не менше як 100мл.
Дата добавления: 2016-04-11; просмотров: 1440;