Обґрунтування методів амортизації основних засобів.

Амортизація-це систематичний розподіл вартості , яка амортизується необоротних активів протягом року їх корисного використання (експлуатації).

Амортизується первісна або переоцінена вартість необоротних активів за вирахуванням їх ліквідаційної вартості. Ліквідаційна вартість – це сума коштів, яку підприємство очікує отримати від реалізації необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання за вирахуванням втрат, пов’язаних з продажем.

Нарахування амортизації необоротних активів здійснюється щомісячно протягом строку корисного використання і призупиняється на період реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.

Нарахування амортизації необоротних активів :

починається - з місяця, наступного за місяцем, в якому об’єкт необоротних активів став придатним для корисного використання.

припиняється - з місяця, наступного за місяцем вибуття об’єкта необоротних активів.

Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється протягом строку їх корисного використання, який встановлюється підприємством при визнанні цього об’єкта активом, але не більше 20 років.

Метод амортизації необоротних активів обирається підприємством самостійно з урахуванням очікуваного способу отримання економічних вигід від їх використання.

Методи амортизації основних засобів та нематеріальних активів:

Прямолінійний - річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на очікуваний період часу використання об’єкта основних засобів.

Прямолінійний метод-база для нарахування-вартість, яка амортизується.

переваги-простота використання, застосування для всіх видів активів, незмінність сум амортизації протягом років експлуатації.

недоліки-не враховує зміни у використанні активу протягом років експлуатації, а також завантаження основних засобів в часі.

Зменшення залишкової вартості- річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об’єкта на початок звітного року або його первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації.

Метод зменшення залишкової вартості- база для нарахування - залишкова вартість.

переваги-швидке відшкодування інвестованих коштів, протидія моральному зносу, економічна вигідність.

недоліки-складність використання, велика відмінність між сумами амортизації у перші та наступні роки, не застосовується для активів, ліквідаційна вартість яких дорівнює нулю, потреба у коригуванні суми амортизації об’єкта за останній рік експлуатації.

Прискореного зменшення залишкової вартості - річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об’єкта на початок звітного року або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації, яка обчислюється виходячи зі строку корисного використання об’єкта, і подвоюється .

Метод прискореного зменшення залишкової вартості-база для нарахування-залишкова вартість залишкова.

переваги-для розрахунку амортизації не визначається ліквідаційна вартість.

недоліки - необхідність коригування суми амортизації за останній рік експлуатації.

Кумулятивний - річна сума амортизації визначається як добуток вартості, яка амортизується, та кумулятивного коефіцієнта.

Кумулятивний коефіцієнт розраховується діленням кількості років, що залишаються до кінця очікуваного строку використання об’єкта основних засобів, на суму числа років корисного використання.

Кумулятивний метод-база для нарахування-вартість, яка амортизується.

переваги-найбільша інтенсивність використання основних засобів припадає на перші роки, коли вони фізично і морально ще нові.

недоліки-складність у визначенні кумулятивних коефіцієнтів за кожен рік експлуатації об’єктів.

Виробничий - місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу продукції та виробничої ставки амортизації. Виробнича ставка амортизації визначається, діленням вартості, яка амортизується, на загальний обсяг продукції, який підприємство очікує виробити із використанням об’єкта основних засобів. Виробничий метод-база для нарахування-вартість, яка амортизується.

переваги - враховує ступінь завантаження основних засобів у часі, застосування для всіх видів активів.

недоліки-складність у визначенні обсягу продукції, робіт, послуг, неточність, економічна невигідність.








Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 559;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.