Особливості організації бухгалтерського обліку у бюджетних установах

У бюджетних установах здійснюється державне регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Головне управлін­ня Державного казначейської служби України розробляє єдині правила ве­дення обліку та складання фінансової звітності, які є обов'язковими для всіх бюджетних установ. Така регламентація методології облі­ку забезпечує порівнюваність показників та можливість отриман­ня зведених показників для контролю за виконанням кошторисів і бюджетів.

Бухгалтерський обліку у бюджетних установах ведеться з дня їх державної реєстрації до ліквідації.

Відповідно до Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи бухгалтерська служба утворюється як само­стійний структурний підрозділ бюджетної установи, вид якого залежить від обсягу, характеру та складності бухгалтерської ро­боти, - департамент, управління, відділ, сектор або в бюджетній установі вводиться посада спеціаліста, на якого покладається ви­конання обов'язків бухгалтерської служби. Обов'язки бухгалтер­ської служби може виконувати централізована бухгалтерія бю­джетної установи, якій підпорядковані інші бюджетні установи.

Бухгалтерська служба підпорядковується безпосередньо керів­никові бюджетної установи або його заступникові.

Бухгалтерська служба у своїй діяльності керується Конституці­єю та законами України, актами Президента Украї­ни та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства Фінансів України, іншими нормативно-правовими актами, що регламен­тують бюджетні відносини і фінансово-господарську діяльність бюджетної установи, наказами керівника бюджетної установи, а також положенням про бухгалтерську службу.

Керівником бухгалтерської служби є головний бухгалтер, який підпорядковується та є підзвітним керівникові бюджетної уста­нови або його заступникові. Головний бухгалтер призначається на посаду та звільняється з посади відповідно до законодавства про працю з урахуванням вимог до професійно-кваліфікаційного рівня керівником бюджетної установи. Погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера керівни­ком бюджетної установи здійснюється в порядку, встановленому Міністерством Фінансів України.

Висновок про погодження (відмову в погодженні) кандидатури для призначення на посаду головного бухгалтера орган Державної казначейської служби надсилає протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідного подання керівника бюджетної установи.

План рахунків бухгалтерського обліку і Баланс бюджетної установи

План рахунків бухгалтерського обліку бюджетної установи - систематизований перелік рахунків бухгалтерського обліку для відображення господарських операцій бюджетних установ. План рахунків бухгалтерського обліку у бюджетних установах і Порядок його застосування, затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2013 р. № 1314/23746.

План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ на­лічує 10 класів: 9 класів балансових рахунків і 1 клас позабалансо­вих рахунків. Балансові рахунки за економічним змістом згрупо­вано у вісім класів, кожен із яких містить синтетичні рахунки, на яких обліковуються близькі за економічним змістом об'єкти. По­забалансові рахунки призначені для обліку активів і розрахунків, що вилучені з обороту установи й не відображаються в балансі. На позабалансових рахунках господарські операції відображаються без застосування методу подвійного запису.

Структуру Плану рахунків наведено в табл. 1.1.

Таблиця 1.1- Структура Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ

Номер класу Найменування класів Коди рахунків
Необоротні активи 10-15
Запаси 20- 26
Кошти, розрахунки та інші активи 30-37
Власний капітал 40 - 44
Довгострокові зобов'язання 50- 52
Поточні зобов'язання 60- 68
Доходи 70-72, 74
Витрати 80- 85
Адміністративні послуги 91-92
Позабалансові рахунки 01, 02, 04- 08

 

План рахунків бухгалтерського обліку та Інструкція щодо його застосування є обов'язковим і важливим засобом державного управління бухгалтерським обліком у бюджетних установах. Кож­на бюджетна установа розробляє робочий план рахунків, який містить субрахунки третього, четвертого та іншого порядку для ві­дображення господарських операцій з урахуванням особливостей діяльності бюджетної установи. Робочий план рахунків затвер­джує керівник установи.

Баланс бюджетної установи, форма якого затверджена Наказом Міністерства фінансів України 04.03.2015р. № 289, відображає стан активів, власно­го капіталу і зобов'язань. Бухгалтерський баланс бюджетної уста­нови - це метод групування та відображення коштів бюджетної установи за видами або розміщенням і використанням та джере­лами їх утворення в грошовій оцінці на визначену дату в грошовій оцінці.

Мета балансу бюджетної установи - це надання інформації ко­ристувачам для контролю і аналізу наведеної інформації.

Статті активу та пасиву згруповано у три розділи.

Актив Балансу бюджетної установи складається з трьох розді­лів: І - Необоротні активи; II - Оборотні активи; III - Витрати.

Пасив Балансу також складається з трьох розділів: І - Власний капітал; II - Зобов'язання; III - Доходи.

Кожна бюджетна установа заповнює в Балансі тільки ті рядки, які характеризують її діяльність.








Дата добавления: 2016-03-27; просмотров: 1041;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.