Інформаційні технології логістики

У планових і, частково, у диспозитивних інформаційних системах обробка логістичної інформації здійснюється в обчислювальних центрах або у відділах на робочих місцях фахівців. Сукупність розв'язуваних тут задач залежить від ролі учасника в загальному логістичном процесі.

У виконавчих інформаційних системах здійснюється оперативне управління матеріальними потоками. Для цих систем особливо важливо фіксувати й обробляти інформацію в темпі проходження матеріального потоку. Рішення виникаючих при цьому задач найчастіше можливо лише за умови застосування сучасної техніки і технології збору, обробки і передачі інформації в режимі реального масштабу часу.

Через кожну ланку логістичної ланцюга проходить велика кількість одиниць товарів. При цьому усередині кожної ланки товари неодноразово переміщаються по місцях збереження й обробки. Для того, щоб мати можливість ефективно управліти цієї динамічний, логістичної системою, необхідно в будь-який момент мати інформацію в детальному асортименті про вхідні і вихідних з її матеріальних потоках, а також про матеріальні потоки, що циркулюють усередині її.

Як свідчить закордонний і вітчизняний досвід, дана проблема зважується шляхом використання при здійсненні логістичних операцій з матеріальним потоком мікропроцесорної техніки, здатної ідентифікувати (пізнати) окрему вантажну одиницю. Мова йде про устаткування, здатному сканувати (зчитувати) різноманітні штрихові коди. Це устаткування дозволяє одержувати інформацію про логістичної операції в момент і в місці її здійснення — на складах промислових підприємств, оптових баз, магазинів, на транспорті. Отримана інформація обробляється в режимі реального масштабу часу, що дозволяє керуючій системі реагувати на неї в оптимальний термін.

Автоматизований збір інформації заснований на використанні штрихових кодів різних видів, кожний з який має свої технологічні переваги. Наприклад, код із прямокутним контуром — код ITF - 14 (мал. 14) друкується набагато легше інших кодів, що дозволяє застосовувати його на гофрованих упакуваннях. Використовується для кодування товарних партій.

У логістиці додатково до інших кодів може застосовуватися код 128 (мал. 14). Цим кодом можуть бути закодовані номер партії, дата виготовлення, термін реалізації і т.д.

 








Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 627;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.