Характеристика основних складських операцій

Логістичні функції складів реалізуються в процесі здійснення окремих логістичних операцій. Функції різних складів можуть істотно відрізнятися друг від друга. Відповідно будуть різні і комплекси виконуваних складських операцій. У широких межах варіюються й способи виконання однорідних операцій.

У цілому комплекс складських операцій являє собою наступну послідовність:

· розвантаження транспорту;

· приймання товарів;

· розміщення на збереження (укладання товарів на стелажі, у штабелі);

· відбір товарів з місць збереження;

· комплектування й упакування товарів;

· навантаження;

· внутріскладське переміщення вантажів.

Зупинимося на характеристиці окремих операцій. Найбільш тісний технічний і технологічний контакт складу з іншими учасниками логістичного процесу має місце при здійсненні операцій із вхідним і вихідним матеріальними потоками, тобто при виконанні так званих вантажно-розвантажувальних робіт. Ці операції визначаються в такий спосіб.

Розвантаження — логістична операція, що полягає в звільненні транспортного засобу від вантажу. Навантаження — логістична операція, що полягає в подачі, орієнтуванні й укладанні вантажу в транспортний засіб.

Технологія виконання вантажно-розвантажувальних робіт на складі залежить від характеру вантажу, від типу транспортного засобу, а також від виду використовуваних засобів механізації.

Різні варіанти виконання вантажно-розвантажувальних робіт з тарно-штучними вантажами приведені на мал. 65.Наступної, істотної з погляду сукупного логістичного процесу, операцією є приймання вантажів, що надійшли, за кількістю і якістю.

Рішення з управління матеріальним потоком приймаються на підставі обробки інформаційного потоку, що не завжди адекватно відбиває кількісний і якісний склад матеріального потоку. У ході різних технологічних операцій у складі матеріального потоку можуть відбуватися несанкціоновані зміни, які носять ймовірнісний характеру такі, як псування і розкрадання вантажів, наднормативний збиток і ін. Крім того, не виключені помилки персоналу постачальника при формуванні партій товарів, що відвантажуються, у результаті яких утворяться нестачі, надлишки, невідповідність асортиментного складу.

У процесі приймання відбувається звірення фактичних параметрів прибулого вантажу, з даними товарно-супровідних документів. Це дає можливість скорегувати інформаційний потік.

Проведення приймання на всіх етапах руху матеріального потоку від первинного джерела сировини до кінцевого споживача дозволяє постійно актуалізувати інформацію про його кількісний і якісний склад.

На складі прийнятий за кількістю і якістю вантаж переміщується в зону збереження. Тарно-штучні вантажі можуть зберігатися в стелажах або у штабелях. Наступна операція — відбір товарів з місць збереження, може вироблятися двома основними способами:

— відбір цілого вантажного пакета;

— відбір частини пакета без зняття піддона.

Максимальна висота статичних складів складає звичайно 12 м. Довжина стелажів вибирається довільно, але вважається оптимальним співвідношення 1:5.

Динамічні склади звичайно крупніше статичних. Висота стелажів 16-24 м, але може досягати і 40 м. Довжина — аж до 150 м.








Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 856;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.